piątek, 18 sierpnia 2017

FIGURKA KALPA VIGRAHA – TAJEMNICA DŁUGOWIECZNOŚCI W RĘKACH CIA?


Figurka Kalpa Vigraha to zaledwie 47-gramowy, prymitywnie wykonany posążek, który mnich tybetański w tajemniczej szkatułce przekazał w posiadanie CIA. Dlaczego powierzył ją i jej historię agentom? Cóż tak niezwykłego jest w tej małej figurce?

Dziwny podarunek

Wszystko zaczęło się w 1959 roku, kiedy mnich tybetański w towarzystwie swoich strażników, zapukał do drzwi CIA.herb-cia-Figurka-Kalpa-Vigraha.jpg
Herb CIA fot.123rf.com

Przekazał agentom tajemniczą skrzynkę i historię o jej zawartości, która została spisana przez jednego z tamtejszych pracowników.
Mnich pragnął, aby antyczny kuferek i znajdująca się w nim figurka Kalpa Vigraha nie dostały się w ręce chińskich władz.
Po upływie około tygodnia jeden z dociekliwych agentów poprosił przełożonych o zgodę na dokładne przeprowadzenie analizy i sporządzenie szczegółowego raportu o starożytnym artefakcie podarowanym przez buddyjskiego mnicha.Figurka-Kalpa-Vigraha.jpg
fot.123rf.com

Jednak agent CIA badający historię tegoż przedmiotu nie przejął się nim zbytnio.
Podczas inwentaryzacji nadał mu nazwę „ST Circus Mustang-0183” i wysłał go do archiwum CIA w Waszyngtonie.

Figurka Kalpa Vigraha i zbiór niespodzianek

Po prawie dwóch miesiącach w potyczce z siłami chińskimi zginął tybetański mnich i jego strażnicy.
Ponoć niektórzy z agentów CIA byli świadkami, jak prowadzono ich na rzeź.
Dlatego też ze względu na tak krwawe działania Chińczyków, Amerykanie zdecydowali, że tajemniczy przedmiot musi być ponownie sprawdzony.
Z tej okazji został przygotowany nowy raport, który zawierał serie niespodzianek.
W raporcie opisano, że przedmiot „ST Circus Mustang-0183” to stara, drewniana skrzynia o kulistym wieku grubości około 15 cm.
Wewnątrz znajdowało się dokładnie przylegające do ścian skrzyni metalowe „pudełko”.


Figurka-Kalpa-Vigraha.jpg
fot.123rf.com
Wykonano je z blach ze stopu miedzi o grubości około 2,5 cm.
Połączone było z drewnianymi ścianami za pomocą miedzianych nitów i drewnianych kołków.
Brak znaczących śladów zarysowań i korozji oznaczało, iż prawdopodobnie przedmiot ten był przechowywany przez długi czas w suchym środowisku.
Po otworzeniu pokrywy agenci znaleźli mały posąg i dziwny manuskrypt.Figurka-Kalpa-Vigraha.jpg
Figurka Kalpa Vigraha

Brak jakichkolwiek sensownych wniosków z pierwszego badania sprawił, że przedmiot został wysłany do laboratorium w Berkeley (University of California), którego pracownicy metodą radiowęglową badania drewna mieli określić, z jakiego okresu on pochodzi.
Analizy przeprowadzone w laboratorium potwierdziły, że przedmiot ten stworzyła cywilizacja, która żyła w latach między 28 450 a 24 450 p.n.e.
Figurka Kalpa Vigraha należała z kolei do bardzo starego hinduskiego kosmologicznego okresu zwanego „dwaparajuga”, w którym to ludzie żyli po 1000 lat.
Historycy zgodnie orzekli, że jest to najstarszy na świecie stworzony przez człowieka artefakt.

Zagadkowy manuskrypt

W skrzynce obok figurki znajdował się także zagadkowy, napisany w dziwnym języku rękopis, którego rozszyfrowanie mogło stanowić klucz do rozszyfrowania zagadki.
Według wielu ekspertów, w tym Amerykanów i Hindusów, pochodził o z epoki protohistorycznej hinduizmu.


Figurka-Kalpa-Vigraha-rękopis.jpg
fot.123rf.com
Dokładne analizy i tłumaczenia trwały ponad dwa lata.
Zespoły znanych i poważanych historyków i archeologów po wielu dokładnych przebadaniach i trudnych, mozolnych tłumaczeniach manuskryptu, zgodnie orzekły, że został on napisany w języku podobnym do sanskrytu z „Rygwedy”.
W rękopisie wymieniono nazwę figurki „Maha-Kalpa Vigraha Ayush Rasayana”, którą CIA skróciło do zwykłego figurka Kalpa Vigraha.

47 gramów tajemnicy

Figurka Kalpa Vigraha to posąg ważący dokładnie 47,10 gramów, należący do bardzo starego hinduskiego kosmologicznego okresu zwanego „dwaparajuga”.
Ma 5,3 cm wysokości i 4,7 cm szerokości oraz okrągłą podstawę o długości 2,5 cm i szerokości 1,7 cm. Wykonano ją z metalu przypominającego mosiądz.
Jest symbolem siedzącego lub klęczącego boga Shivy.Figurka-Kalpa-Vigraha.jpg
fot.123rf.com

Na jego głowie prawdopodobnie znajduje się wąż, który patrząc na figurkę od tyłu, tworzy za nią trzy pętle.
W prawej górnej ręce figurka Kalpa Vigraha dzierży dysk lub broń, zaś dolna prawa ręka pokazuje symbol statycznej Czakry Sudarshan, która niszczy zło i potęguje sprawiedliwość.
Wokół szyi ma sznur paciorków.
Po dokładnym przetłumaczeniu rękopisu miały miejsce niezwykłe wydarzenia.
Nagle figurka Kalpa Vigraha została usunięta z archiwum CIA i w tajemnicy została wysłana do zakładu mikrobiologii CIA.
Od tamtej pory na długo nikt nic nie słyszał o tym niezwykłym artefakcie.
Potem nagle pojawiły się doniesienia o dziwnych eksperymentach z jej udziałem…

Tajne eksperymenty nad długowiecznością

Jeden z tych eksperymentów polegał na umieszczeniu figurki w miedzianym naczyniu wypełnionym wodą na czas dziewięciu dni.
Powód przeprowadzenia tegoż dziwacznego eksperymentu nigdy nie został ujawniony, podobnie jak i jego wyniki, o których słychać było tylko pogłoski.
Ponoć picie tak przygotowanej wody miała wydłużać życie człowieka.stary-człowiek.jpg
fot.123rf.com

Historię taką przekazał były agent CIA, który twierdził, że na podstawie tekstu rękopisu w samych Stanach Zjednoczonych oraz w innych krajach przeprowadzono serię tajnych eksperymentów.
Co więcej, według anonimowych źródeł w tym celu powstało nawet specjalne laboratorium w Langley w stanie Wirginia, angażujące do pracy krąg ludzi z CIA.
W jednym z eksperymentów nakazywano ludziom spożywać „naładowaną energetycznie figurką” szklankę wody dziennie przez trzy dni.
Wyniki eksperymentu były utrzymywane w ścisłej tajemnicy w małym kręgu agentów CIA, a wszystkie raporty i dokumenty na ich temat trafiały bezpośrednio do rąk dyrektora CIA.
Miesiąc później jeden z agentów został poproszony o przewodniczenie dziewięcioosobowemu zespołowi głównie kobiet, które miały przekonać nieświadomych niczego obywateli Stanów Zjednoczonych do picia szklanki dziennie tej spreparowanej wody przez trzy dni z rzędu.Figurka-Kalpa-Vigraha-szklanka-wody.jpg
fot.depositphotos.com

„Ofiarami” eksperymentu tzw. zespołu nawadniania byli mieszkańcy różnych miast w USA, osoby praktycznie w każdym wieku, choć największą liczebność odnotowano w przedziale po 65 roku życia.
Dane wszystkich tych osób zarejestrowano, aby móc monitorować je do końca życia.
Eksperyment trwał kilka miesięcy.
W tym czasie dostarczono wiele litrów wody.
Wyniki były jednoznaczne – wszystkie osoby, które piły wodę dożyły do 120 lat (wyłączono osoby, które zginęły w wypadkach lub zostały ofiarami morderstwa).
Pewnego dnia eksperyment został nagle odwołany, a czołowi przedstawiciele, którzy pracowali nad nim, zostali oddelegowani do bardziej pilnych zadań w całych Stanach Zjednoczonych i na terenie całego świata.
W grudniu 2008 roku okazało się, że figurka Kalpa Vigraha zniknęła.
CIA zaoferowało wielką nagrodę za jej odnalezienie i wtedy też po raz pierwszy do wiadomości publicznej przekazano jej zdjęcia.
Do dziś nikt ze „zwykłych” obywateli nie widział tegoż posągu, jednak niektórzy uważają, że artefakt ten znajduje się w laboratorium badawczym w Indiach, gdzie nadal wykonuje się wszystkie testy pod kierunkiem Amerykanów.
Czyżby Amerykanie skrywali przed nami prostą receptę na długowieczność?
FIGURKA KALPA VIGRAHA – TAJEMNICA DŁUGOWIECZNOŚCI W RĘKACH CIA? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz