| Kochani czytelnicy eWiadomości, W
tym miesiącu wzięłam udział w zajęciach Tai Chi dla początkujących.
Jedno z ćwiczeń wykonywane było w parach, jedna z osób musiała położyć
dłoń na ramieniu drugiej i delikatnie pchać. Jako istota ludzka stajesz
przed wyborem, jak sobie z takim naciskiem poradzić. Nauczycielka
wyjaśniła, że większość ludzi sprzeciwia się, kiedy się ich naciska,
natychmiast stawiają opór, a to kosztuje mnóstwo energii. Ludzie reagują
też emocjonalnie, czują się wtedy przytłoczeni i łatwo ich pokonać.
Jednak w Tai Chi uczymy się, że jest trzecia możliwość: delikatnie
podążasz za tym ruchem, do momentu aż poczujesz, że jesteś stabilny. Innymi słowy, pomimo okoliczności, znalezienie równowagi to kwestia wyboru. A może to kwestia okoliczności? „Nie myśl, że inna osoba może cię wywrócić”, dopinguje Mistrz Morya w jednej ze swoich książek.
Na pełnię w tym miesiącu zdecydowaliśmy się na fragment z jednej z
naszych ulubionych książeczek zatytułowanej „Stać mocno”. Tekst z
pewnością nie jest najłatwiejszy, ale i z tego powodu głębszy, a jeśli z
uwagą przeczytasz go słowo po słowie, zdanie po zdaniu, stanie się
osobistym przewodnikiem, dzięki któremu wiele możesz zyskać. Z e-Pozdrowieniami od Marie |
|
| Medytacja na pełnię księżyca 20 października 2021 Mistrz Morya, „Jeśli
żyjesz w głębi, to możesz żyć w pełni i wiesz, że w życiu chodzi o to,
żeby być życzliwym, żeby przywracać równowagę i wprowadzać harmonię
między ludźmi, aby pokój stał się faktycznie możliwy. Właśnie dlatego
powinieneś móc być aktywny, móc działać w wielu różnych kierunkach, aby
kłaść akcenty w swoim życiu. Z pewnością jest tak, że jeśli
nie zaakcentujesz pewnych rzeczy w swoim życiu, inni spróbują zrobić to
za ciebie. To wpłynie na ciebie i możesz bardzo emocjonalnie do tego
podchodzić, ponieważ czasem uczuciami ludzi można manipulować, wpływać
na nie i to może powodować konflikt. Ale jeśli żyjesz własnym życiem w
głęboki i harmonijny sposób, wówczas ludzie nie będą mogli bawić
się/manipulować twoimi emocjami. To oznacza, że zachowujesz
dystans wobec tego, co się dzieje, bierzesz pod uwagę czas, a mimo to
potrafisz działać bardzo szybko w sytuacjach kryzysowych i wiesz: „To z
pewnością jest ważne z tego czy tamtego powodu. Muszę zrobić to i to”.
Ale z łatwością potrafisz również odpuścić to sobie. W ten sposób
wychodzisz z otchłani i znajdujesz się w rzeczywistości swojego życia.
Powierzchowność życia pokazuje rzeczy, które są albo takie albo takie,
które można opisać na różne sposoby i których ludzie czasem doświadczają
jako niepokojących lub destrukcyjnych. Ale kiedy jesteś w głębi życia,
to tak naprawdę jesteś w ogniu, w płomienności istnienia. Zaczynasz żyć w
samym środku siebie i wiesz, że jesteś w kontakcie z tym, co naprawdę
ważne. Bowiem wówczas wkraczasz w rzeczywistość, rzeczywistość
istnienia Boga, a jeśli wolisz nie używać tego słowa, to wiedz, że
wkraczasz w ciepło, w inteligencję egzystencji. W tym punkcie świadomość
poszerza się i nagle wkraczasz w spokój, dzięki czemu uczysz się czuć
we właściwy sposób i uczysz się znajdować odpowiedź w sobie.
Wiele jest możliwe na tej ziemi, istnieją potężne energie, które się
zmieniają. To znaczy, że zmienia się również punkt widzenia. Ludzie
zaczynają rozumieć różne sprawy bardziej od wewnątrz. Bardzo wiele osób
zadaje sobie autentyczne pytania o życie, o to, co się mówi. Ale to jest
możliwe tylko wtedy, kiedy żyjesz z głębi swego życia. Możesz
osądzać politykę, naukę albo innych ludzi tylko będąc w stanie
wewnętrznej równowagi, harmonii. Jeśli jej nie ma, będziesz się ciągle
wahać pomiędzy „ta osoba mówi to” a „tamta osoba mówi tamto”. Wówczas
twoje życie będzie fantazją, bajką i mógłbyś pomyśleć: „Tak, jeśli tylko
wszystko się ułoży…”. Kiedy patrzysz powierzchownie, zapominasz, że w twoim życiu istnieje centrum mocy.
Jeśli żyjesz z miłością, w bardzo prosty sposób, możesz dotrzeć do tego
centrum, wznieść się i wiesz, o co naprawdę chodzi, także w odniesieniu
do innych. Bo niezależnie od tego, jakimi ludźmi są, gdziekolwiek
mieszkają, jaka jest ich sytuacja, będziesz potrafił zrozumieć ich z
głębi siebie, o ile będziesz żyć w sobie, jeśli we własnym wnętrzu
będziesz u siebie w domu, jeśli nie będziesz niespokojny, jeśli nie
uwikłasz się w chaos tego, co dzieje się w danym czasie, ale wprowadzisz
niezbędną rzeczywistość w swoje własne życie”. Mistrz Morya Geert Crevits; przetłumaczony fragment rozdziału 2 z książki „Morya Bezinning 8: Sta in je kracht” („Stać mocno”) © Morya.org |
|
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz