sobota, 30 lipca 2022

ONZ i WEF są za globalną wojną z rolnikami



Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ "Agenda 2030" i partnerzy ONZ na Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) są bezpośrednio związane z rosnącym atakiem regulacyjnym na producentów rolnych od Holandii i Stanów Zjednoczonych do Sri Lanki i dalej.

W rzeczywistości, wiele z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) ONZ jest bezpośrednio związanych z wdrażaniem praw, które wywierają presję na światowe rolnictwo, hodowlę i źródła żywności.

Wysocy rangą urzędnicy Komunistycznej Partii Chin (CCP) w ramach systemu ONZ pomagali w opracowaniu SDGs i obecnie pomagają w kierowaniu realizacją globalnej strategii organizacji.

Popierane przez ONZ regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju rolnictwa i produkcji żywności, według wielu ekspertów, spowodują ruinę gospodarczą, niedobory podstawowych artykułów, powszechny głód i znaczną utratę wolności osobistych, jeśli nie zostaną powstrzymane.

Urzędnicy przewidują, że w miarę upływu roku niebezpieczne niedobory żywności, których już teraz doświadczają miliony ludzi, będą się tylko pogłębiać.

Zdaniem ekspertów, za wszystkim stoi ukryty cel.

Według dokumentów ONZ, prywatna własność ziemi jest na celowniku, ponieważ globalna produkcja żywności i globalna gospodarka są modyfikowane w celu spełnienia globalnych celów zrównoważonego rozwoju.

Cele ustalone w 2015 roku "opierają się na dekadach pracy krajów i ONZ", jak wyjaśnia U.N. na swojej stronie internetowej SDG.

Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Osiedli Ludzkich, często określana jako Habitat I, która objęła Deklarację z Vancouver (czytaj poniżej), była jedną z pierwszych konferencji, które zdefiniowały agendę "zrównoważonego rozwoju".

Według porozumienia, prywatna własność ziemi jest "głównym instrumentem akumulacji i koncentracji bogactwa, dlatego przyczynia się do niesprawiedliwości społecznej", a "ziemia nie może być traktowana jako zwykły majątek kontrolowany przez jednostki."

Rezolucja ONZ stwierdziła, że "publiczna kontrola nad użytkowaniem ziemi jest zatem niezbędna", ustanawiając słynną już "przepowiednię" Światowego Forum Ekonomicznego, że do 2030 roku "nie będziesz właścicielem niczego".

Od tego czasu wiele organizacji i przedstawicieli ONZ opisało swoją wizję "zrównoważonego rozwoju", która obejmuje żądania znacznego ograniczenia zużycia energii, konsumpcji mięsa, podróży, przestrzeni życiowej i bogactwa materialnego.

Niektórzy z najbogatszych i najbardziej wpływowych liderów korporacyjnych na świecie, próbując scentralizować kontrolę nad produkcją żywności i zdławić niezależnych rolników i hodowców, współpracują z komunistami w Chinach i innych krajach - twierdzą eksperci.

"Strategicznym partnerem" U.N. w sprawie Agendy 2030 jest WEF, sieć znaczących międzynarodowych korporacji, która ściśle współpracuje z CCP.

Ponieważ urzędnicy z całego świata, w tym prezydent USA Joe Biden i szef Światowego Programu Żywnościowego ONZ David Beasley, ostrzegają o zbliżających się niedoborach żywności na całym świecie, regulacje dotyczące produkcji żywności stają się coraz bardziej rygorystyczne, a nawet pojawiają się próby zamknięcia wielu farm i rancz.

Ale kraje zachodnie i wiele państw zależnych od pomocy, zamiast poluzować przepisy i promować zwiększenie produkcji, jeszcze bardziej je zaostrzają.

Latem tego roku holenderscy rolnicy - którzy byli już bliscy załamania - odpowiedzieli powszechnymi, ogromnymi protestami. Po tym nastąpiły burzliwe wstrząsy na Sri Lance związane z niedoborami żywności spowodowanymi decyzjami politycznymi.

Rządy i organizacje międzynarodowe używają różnych uzasadnień dla tej polityki, takich jak wspieranie "sprawiedliwości ekonomicznej", ochrona różnych gatunków flory i fauny, a nawet zwracanie ziemi rdzennym mieszkańcom.

Jednak krytycy tej polityki twierdzą, że jej celem wcale nie jest ochrona środowiska czy powstrzymanie zmian klimatycznych. Opowieść o "zrównoważonym rozwoju" i inne wyjaśnienia, ostrzegają eksperci, są w rzeczywistości taktyką mającą na celu uzyskanie kontroli nad żywnością, gospodarstwem i ludźmi.

Według Craiga Ruckera, szefa Committee for a Constructive Tomorrow (CFACT), organizacji zajmującej się polityką publiczną, która skupia się na kwestiach środowiska i rozwoju, "celem końcowym tych wysiłków jest zmniejszenie suwerenności zarówno poszczególnych narodów, jak i ludzi."

Celem, jest konsolidacja władzy na poziomie krajowym, a nawet międzynarodowym. "Intencją osób forsujących tę agendę nie jest ratowanie planety, jak twierdzą, ale zwiększenie kontroli nad ludźmi" - powiedział.


Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ - Agenda 2030

Organizacja Narodów Zjednoczonych i jej narody członkowskie zatwierdziły Cele Zrównoważonego Rozwoju, często znane jako Agenda 2030, w 2015 roku jako mapę drogową dla "przekształcenia naszego świata." 17 celów zawiera 169 celów obejmujących każdy aspekt gospodarki i życia ludzkiego, i są zapowiadane przez najwyższych urzędników ONZ jako "plan główny dla ludzkości" i globalna "deklaracja współzależności".

 Preambuła dokumentu mówi, że "nikt nie zostanie pozostawiony w tyle" i stwierdza, że "wszystkie kraje i wszystkie zainteresowane strony, działając we współpracy, będą wdrażać ten plan."

Cel 10 planu ONZ obejmuje m.in. redystrybucję bogactwa w skali krajowej i światowej, a także "fundamentalne zmiany w sposobie, w jaki nasze społeczeństwa produkują i konsumują dobra i usługi."

SDGs podkreślają wykorzystanie rządów do zreformowania całej działalności gospodarczej, a Cel 12 wymaga "zrównoważonych wzorców konsumpcji i produkcji."

Kilka z konkretnych celów wymienionych w Celu 12 jest ściśle związanych z praktykami rolniczymi, które zagrażają produkcji żywności. Należą do nich "zrównoważone zarządzanie i efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych."

Dokument wymaga "przyjaznego dla środowiska zarządzania chemikaliami i wszystkimi odpadami w całym ich cyklu życia, zgodnie z uzgodnionymi ramami międzynarodowymi", co jest być może bardziej znaczące.

W efekcie "znacznie ograniczyć ich uwalnianie do powietrza, wody i gleby w celu zminimalizowania ich negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko", w szczególności w przypadku rolników.

Cel 14 SDGs, który obejmuje "wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia mórz, w szczególności pochodzące z działalności lądowej, w tym ... zanieczyszczenia substancjami odżywczymi", jest kolejnym SDG, który jest bezpośrednio związany z tym, co krytycy nazwali "wojną z rolnikami". Rolnictwo i produkcja żywności są często wymieniane przez ONZ jako zagrożenia dla oceanu.

Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), która jest nadzorowana przez Qu Dongyu, byłego wiceministra rolnictwa i spraw wiejskich z ramienia KPCh.

Organ ONZ prosi o poważne ograniczenia w stosowaniu nawozów, pestycydów, emisji i wody w sektorze rolnym w swoim raporcie z 2014 roku "Building a Common Vision for Sustainable Food and Agriculture: Principles and Approaches".

Według raportu FAO, "nadmierne stosowanie nawozów azotowych jest główną przyczyną zanieczyszczenia wody i emisji gazów cieplarnianych." To stwierdzenie służy jako ilustracja tego, jak rolnictwo musi się przekształcić, aby zostało uznane przez ONZ za zrównoważone.

**By GGI

**Source

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz