piątek, 29 stycznia 2021

Proszę nie karmić strachu

 




"Na spotkaniu w Davos , przywódca Chin –Xi Jinping opisał paradygmat rozwoju społecznego w skali międzynarodowej, który ma zastąpić neoliberalizm.
Składają się na niego cztery zadania:
1) zwiększenia koordynacji polityki makroekonomicznej i „wspólnego promowania silnego, trwałego, zrównoważonego i sprzyjającego włączeniu społecznemu wzrostu gospodarczego na świecie.”
2) wspólne podążanie drogą pokojowego współistnienia, obopólnych korzyści i współpracy korzystnej dla wszystkich
3) „wspólne zapewnianie wszystkim wzrostu i dobrobytu.”
4) wspólnego stawienia czoła globalnym wyzwaniom oraz „tworzenia lepszej przyszłości dla ludzkości” poprzez ustanowienie w pierwszej kolejności globalnego zarządu zdrowia publicznego.
Nowy paradygmat zaleca odrzucić mechaniczną aplikację jednego modelu dla wszystkich (neoliberalizm) na rzecz podejścia organicznego bazującego na przekonaniu, że „żadne dwa liście na świecie nie są identyczne i żadne historie, kultury ani systemy społeczne nie są takie same. Każdy kraj jest wyjątkowy ze swoją własną historią, kulturą i systemem społecznym, i żaden nie jest lepszy od drugiego”
Nowy paradygmat aktualizuje kategorię postępu społecznego odrzucając jego zachodniocentryczne, oświeceniowe ograniczenia; jego konieczną przesłanką jest „dążenie krajów do pokojowego współistnienia opartego na wzajemnym szacunku i poszerzaniu wspólnych płaszczyzn przy jednoczesnym odkładaniu różnic na bok, a także promocja wymiany i wzajemnego uczenia się. To jest sposób na nadanie impetu postępowi cywilizacji ludzkiej„.
To oznacza odejście od błędnego rozumowania geopolitycznego opartego na zasadzie konfrontacyjnej (bazowa dla teorii realizmu w stosunkach międzynarodowych): „powinniśmy odrzucić przestarzałą mentalność związaną z zimną wojną i grą o sumie zerowej”, a Chiny „będą nadal promować nowy typ stosunków międzynarodowych. Gra o sumie zerowej lub zwycięzca bierze wszystko nie jest filozofią przewodnią Chińczyków”. Wypełniają ją „działania zgodnie z wizją społeczności ze wspólną przyszłością dla ludzkości. Powinniśmy stać na straży wspólnych wartości ludzkości, tj. pokoju, rozwoju, równości, sprawiedliwości, demokracji i wolności, wznieść się ponad ideologiczne uprzedzenia”.
Należy jednak zachować istotę globalizacji, aby „zbudować otwartą gospodarkę światową” opartą na instytucjach multilateralnych i prawie międzynarodowym , gdyż „bez prawa międzynarodowego i reguł międzynarodowych, które są tworzone i uznawane przez społeczność globalną, świat może wrócić do prawa dżungli, a konsekwencje byłyby katastrofalne dla ludzkości”.




i co ...
40 tysięcy otwartych obiektów.. BRAWO ..kto to zatrzyma...

i mamy opiekunów tego pięknego kraju..
coś ta ich droga rozkwitu i dobrobytu prawa i sprawiedliwa się zapandemiła
zawsze jakaś grypa się zmutuje
i świat szczepionki potrzebuje..
Czy wiecie ,że przez ostatnie pół roku ludzie przestali chorować na grypę..
Ale czemu ludziom nałożono zakazy i nakazy -



SYTUACJA JEST WYSOCE ROZWOJOWA...
I
JEST TYLKO JEDNA DROGA...
PRZESTAŃ KARMIĆ SWOIM STRACHEM TĄ SZALONĄ CIEMNĄ MATRIX
TA MATRYCA ZNIKNIE, JAK PRZYWŁASZ SWOJE MOCE SERCA.
TU I TERAZ W JEDNOŚCI .



MOŻESZ PRZEGNAĆ TĄ ZARAZĘ..
GDY PRZESTANIESZ SIĘ BAĆ I ZAJMIESZ SIĘ SOBĄ
SWOJĄ ŚWIADOMOŚCIĄ PRAWDY ZAMKNIESZ ROZDZIAŁ FAŁSZYWEJ
SPRAWIEDLIWOŚCI I PRAWOŚCI..

NIECH TEN OBRAZEK U DOŁU BĘDZIE NASZYM PRZYWOŁANIEM RADOŚCI..
JEST NAS O WIELE WIĘCEJ .




1 komentarz:

  1. Witam ,miło mi było przeczytać ,ten artykuł, myslę, że coraz większa ilość ludzi nie {obywateli },budzi się, musimy obronić naszą suwerenność.

    OdpowiedzUsuń