poniedziałek, 12 listopada 2018

Nowa Epoka Światła


 Brak automatycznego tekstu alternatywnego.
 
Nowa Epoka Światła, w którą wkraczamy, nie będzie miała żadnych religii. Życie będzie oparte na wspólnym systemie wartości, który będzie śledzony przez wszystkie jednostki na Ziemi. Dwa zestawy zasad stanowią podstawę tego uniwersalizmu. Zasady te zostały skompilowane i zapisane przez wielkiego mistrza, Patanjali Maharishiego.

Patanjali Maharshi spędził tysiące lat na rozumieniu Umysłu i jego wpływie na życie i rozwój duchowy. Zapisał swoje spostrzeżenia i porozumienia, które stały się częścią pism świętych. W swojej pracy zwanej Ashtanga Yoga (część Radża Jogi) zauważa dwa bardzo ważne aspekty potrzebne do duchowego rozwoju człowieka - Yama i Niyama .

Ta wiedza została wcześniej udostępniona jako rozdział w naszym e-booku - The Light Age . Publikujemy ją ponownie jako artykuł, aby ponownie podkreślić i podkreślić znaczenie tych wartości. Przyjmowanie i śledzenie ich w naszym codziennym życiu jest ważną częścią naszego duchowego rozwoju. Pomagają nam łatwo dostosować się do Światła i osiągnąć duchową transformację Teraz.

Konieczność tych zasad

Yama i Niyama to zbiór zasad, które jednostka powinna przyjąć i zastosować we wszystkich sytuacjach. Są częścią wyższych duchowych praw, które mają zastosowanie w całym stworzeniu Boga.

Życie, szczególnie na naszej Ziemi, gdzie istnieją możliwości zarówno dla dobra, jak i zła, zwykle kieruje się percepcją. Na przykład osoba skorumpowana uzna korupcję za cnotę, a uczciwość za słabość. Osoba żądna władzy lub chciwa może uznać jego negatywy za najwyższe cechy. To właśnie tutaj zasady Yama i Niyama pomagają zapewnić jasność i zrozumienie takich zagadnień, między innymi. Dostarczają wskazówek i właściwej perspektywy dla sposobów życia - zarówno na poziomie indywidualnym, jak i zbiorowym.

ZASADY YAMA

Yama składa się z pięciu zasad, które dotyczą cech życia danej osoby jako części społeczeństwa. Zasady te określają większą rolę jednostek w stosunku do siebie nawzajem, dzięki czemu życie zbiorowe może być zdrowe i harmonijne.

Pięć zasad Yama to: Nieagresja, Prawda, Nie-kradzież, Nie-Chciwość i Uczynienie Boga częścią życia.

NIWSKA PRZEMOC - AHIMSA
Zasada niestosowania przemocy podkreśla, że ​​jednostka powinna zawsze być współczująca i życzliwa dla swoich bliźnich, a także dla Natury. Nigdy nie powinien ranić innych poprzez swoje działania lub słowa.

Niestosowanie przemocy powinno być przyjmowane nie tylko na poziomie fizycznym, ale także wewnętrznie na poziomie myśli i emocji. Jednostka nie powinna nosić agresywnych lub gwałtownych myśli w stosunku do innych, ponieważ ostatecznie objawiają się one w realnym świecie. Odrzucenie tych negatywności na subtelniejszych poziomach jest ważną częścią tej zasady.

Tę zasadę należy rozszerzyć na własną jaźń, w której jesteśmy współczujący, życzliwi i rozsądni wobec siebie. Ważnym aspektem tej zasady jest manifestowanie miłości. Kiedy mamy bezwarunkową miłość do innych, a także do nas samych, w naturalny sposób postępujemy zgodnie z tą zasadą.

PRAWDA - SATYA
Zasada ta odnosi się do najbardziej fundamentalnej wartości, którą należy zamanifestować - Prawdy. Jest to jedna z cech Najwyższego Wywiadu - samego Boga. Kiedy będziemy postępować zgodnie z zasadą Prawdy, będziemy w harmonii ze Światłem na wszystkich poziomach.

Jednostka nigdy nie powinna oszukiwać ani oszukiwać innych w jakikolwiek sposób i powinien zawsze być świadomy tego, co mówi i wyraża. Ta praktyka płynie naturalnie poprzez całkowitą klarowność i świadomość wewnątrz siebie i przez utrzymywanie czystego sumienia. Podążanie za Prawdą bez względu na konsekwencje jest ważnym duchowym osiągnięciem, które bezpośrednio nas łączy z Wyższą Inteligencją.

BRAK KUCHNI - ASTEYA
Istotą tej zasady jest uczciwość. Jednostka nie powinna brać rzeczy w posiadanie, które nie należą do niego. Wyższy aspekt tej zasady stwierdza, że ​​nie powinien brać uznania za pomysły i wysiłki innych. Ta zasada idzie w parze z zasadą Prawdy.

NON GREED - APARIGRAHA
Najważniejszą cechą tej zasady jest to, że dana osoba nie powinna posiadać niczego w nadmiarze. Powinien żyć w równowadze z rzeczami, które wspierają i pielęgnują jego życie.

Każdy ma prawo żyć wygodnie, ale kiedy nasze rzeczy stają się nadmierne i zaczynamy gromadzić, życie wychodzi poza harmonię i równowagę. Prowadzi to do chciwości i przywiązania z biegiem czasu.

Zdrowy szacunek i szacunek dla życia i naszych bliźnich pomaga nam bez trudu zamanifestować tę zasadę. Przeniesienie naszego skupienia z materiału na bogactwo duchowe również buduje w nas nastawienie nie-chciwości. Równowaga między tymi dwoma bogactwami wnosi do naszego życia naturalną obfitość.

UCZYĆ BOGA CZĘŚĆ ŻYCIA - BRAHMACHARYA
Brahmacharya oznacza raczej ruch (charya) w stosunku do Boga (Brahmana) niż powszechnie niezrozumiałe znaczenie celibatu. Najważniejszym punktem tej zasady jest to, że wszystkie nasze działania powinny skupiać się na zbliżaniu się do wyższych doświadczeń, ku Światłu. Należy unikać wszelkich działań, które łamią prawa karmy lub wchodzą na naszą ścieżkę duchowego rozwoju.

Kiedy żyjemy w świadomości Boga lub Światła, wszystkie nasze działania będą w harmonii z większą całością, z Naturą. Przynosi harmonię w nas samych i między nami a większym społeczeństwem. Ostatecznie wyrównuje nas do przepływu całego Wszechświata.

ZASADY NIYAMY

Niyama składa się z pięciu zasad, które są przykazaniami indywidualnej dyscypliny wymaganej do codziennego życia. Zasady te udoskonalają jednostkę na poziomie osobistym i podnoszą jego sposób życia.

Pięć zasad Niyamy to: czystość, zadowolenie, lśnienie światłem, introspekcja i poddanie się.

PURITY - SHOUCHA
Ta zasada kładzie nacisk na bycie czystym na wszystkich poziomach - ciało, umysł i intelekt. Powinniśmy być czysty i czysty fizycznie, a także utrzymywać wszystko w porządku i porządku. Powinniśmy mieć czyste myśli, emocje i intencje.

Wiele innych pozytywnych cech płynie naturalnie z czystości i świeżości. Bycie czystym jest podstawową istotą życia duchowego.

ZAWARTOŚĆ - SANTOSHA
Bycie zadowolonym z tego, co mamy, jest bardzo ważne, aby prowadzić szczęśliwe i spokojne życie. Chociaż nie trzeba być beztroskim i kontynuować wysiłki na rzecz wzrostu, to nie powinno nas to zniechęcać do tego, co już mamy.

W zadowoleniu oszczędzamy także naszą energię i wysiłki, które można skierować na wyższe zajęcia duchowe.

BŁYSZCZENIE ZE ŚWIATŁEM - TAPAS
Tapas jest stanem doświadczania Boga i tym samym świecenia zawsze Jego Światłem. W kontekście indywidualnych wartości odnosi się do jednostki, która jest zdyscyplinowana w swoim codziennym życiu i podążania za praktykami duchowymi jako część swojej codziennej rutyny, aby mógł być zawsze ze Światłem.

Manifestowanie dobroci i uczciwości w życiu i bycie samą Boską Miłością jest wystarczające, aby osoba zaczęła świecić światłem.

INTROSPEKCJA - SWADHYAYA
Istnieją dwa aspekty tej zasady. Na poziomie fizycznym odnosi się do regularnej introspekcji i obserwacji własnych zachowań i działań, dzięki czemu można wprowadzić ulepszenia. Taka introspekcja pomaga poprawić błędy i żyć w harmonii z innymi.

Na poziomie duchowym zasada odnosi się do osoby podejmującej regularne wysiłki, aby zrozumieć więcej o sobie, jego pochodzeniu i wyższych aspektach. Ta introspekcja określa jego cel i zapewnia jasność i kierunek całego życia.

SURRENDER - ISHWARA PRANIDHANA
Dosłowne znaczenie Ishwara Pranidhana polega na oddaniu życia Bogu. Oznacza to, że jednostka powinna podporządkować się Bogu i oddać Mu wszystkie swoje działania i pozytywne rezultaty. Pomaga to jednostce być zawsze pokornym i pozostawać w łączności z Wszechświatem, z większą Całością.



Te zasady, które są Uniwersalnymi wartościami New Age, mogą być przestrzegane w każdym wieku, w dowolnej części Stworzenia. Dostosowują nas do najwyższych wibracji boskości i pomagają nam zamanifestować Światło w naszym życiu. Kiedy podążamy za nimi z poświęceniem, przyspieszają naszą transformację i ruch w Nową Erę Światła.





Zdjęcie dzięki uprzejmości - David Orias

Uwaga: nie jesteśmy związani z żadną Organizacją ani Grupą Medytacji.

Jeśli masz jakieś pytania lub chciałbyś zapytać o duchowe wytyczne, wyślij e-mail na adres info@vishwaamara.com . Przeczytaj nasze oświadczenie

Copyright © 2011 VishwaAmara.
Zezwala się na kopiowanie i redystrybucję tych artykułów, pod warunkiem, że treść pozostaje kompletna, wszystkie środki są przyznawane autorowi i są rozpowszechniane bezpłatnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz