piątek, 3 listopada 2017

Otwieranie Trzeciego Oka. Potężne starożytne techniki aktywujące szyszynke i poszerzające świadomość. Część II – ćwiczenia


W poprzedniej części artykułu poświęconemu tak zwanemu Trzeciemu Oku oraz regionu mózgu zwanego Kryształowym Pałacem, opisałem Wam te regiony mózgu, ich funkcjonowanie oraz rolę jaką pełnią w organizmie. W dzisiejszej części zajmiemy się prezentacją starożytnych technik aktywacji i pobudzania tych regionów mózgu.
http://alternatywnezycie.com/otwieranie-trzeciego-oka-potezne-starozytne-techniki-aktywujace-szyszynke-i-poszerzajace-swiadomosc-czesc-ii-cwiczenia/

Praktyki Qi Gong – aktywacja szyszynki i harmonizacji Kryształowego Pałacu

Wiele praktyk Chi Kung (zwanych również Qi Gong) zawiera proste elementy, takie jak oddychanie czy stukanie, które mogą być wykorzystywane do aktywowania kości i gruczołów Kryształowego Pałacu.

1. Oddychanie

Różne praktyki oddechu aktywują gruczoł szyszynki i przysadki mózgowej, a także stymulują przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego. Uważa się. iż oddychanie jonizuje płyn mózgowo-rdzeniowy, a tym samym zwiększa jego potencjał.

Obrazowanie rezonansem magnetycznym pokazujące pulsowanie płynu mózgowo-rdzeniowego

2. Stukanie

Delikatnie stukając opuszkami palca czoła w miejsce pomiędzy brwiami aktywujemy szyszynkę i wszystkie trzy struktury Kryształowego Pałacu. Drgania wywoływane poprzez to delikatne stukanie wysyłają falę bezpośrednio w rejon szyszynki, aktywując ją w tym procesie. W tym samym procesie wibracje przesuwają się poprzez kości do kości klinowej, która z kolei stymuluje przysadkę, która jak pisałem w poprzedniej części artykułu, spoczywa w zagłębieniu kostnym, zwanym tureckim siodłem. Wibracja przysadki pobudza podwzgórze poprzez łodygi przysadki.

3. Intonowanie

Intonowanie przesyła drgania do regionu Kryształowego Pałacu, aktywując szyszynkę i inne gruczołu w tym regionie oraz “ładuje” płyn mózgowo-rdzeniowy. Odpowiedni zaśpiew (szczególnie tzw. Pakua Chanting) potrafi  również zaczerpnąć energię żywiołów i wywołać wyjątkowo mocny wpływ na aktywację całego Kryształowego Pałacu. Pomocna może tu być lektura “Cosmic Fusion: The Inner Alchemy of the Eight Forces” autorstwa Mantak Chia.

4. Nacisk

Odpowiedni nacisk języka na podniebienie aktywuje przysadkę mózgową, a ta poprzez swoje połączenia fizyczne i chemiczne aktywuje z kolei szyszynkę i podzwgórze. Należy przy tej technice naciskać tylną częścią języka na miękką część podniebienia. (zapoznajcie się ze schematami umiejscownia gruczołów w poprzedniej części artykułu).

Umiejscowienie podniebienia miękkiego

5. Ściskanie

Kiedy mocno zaciskamy nasze oczy, połączenie mięśniowe z naszą kością klinową aktywuje przysadkę mózgową. Ssanie w naszych policzkach porusza szczękę, która stymuluje szyję i tzw. “pompę czaszkową” – podstawę czaszki. Kurczenie, zaciskanie mięśni zwieracza odbytu i krocza wysyłają wibracje mięśni, które otaczają odbyt i tworzą dno miednicy. Od miednicy, wibracja przemieszcza się następnie w górę kręgosłupa i rdzenia kręgowego do potylicy. Wewnątrzczaszkowy system membrany przenosi drgania ku środkowi głowy, aktywując gruczoł szyszynki i przysadki mózgowej.

6 Spirala

Poruszanie się w ruchu spiralnym, takie jak “przędzenie pakula”, symbol Tai Chi,  czy nasze czakry Dantiany (patrz rysunek pod tekstem) tworzą pole elektromagnetyczne, które wzmacnia płyn mózgowo-rdzeniowy i zwiększa moc w polu serca, tym samym aktywując szyszynkę i inne gruczoły Kryształowego Pałacu.

Trzy Dantiany – czakry według Taoistów

7. Przebywanie w ciemności

Ciemność powoduje zwiększoną produkcję i wydzielanie melatoniny oraz ewentualnie pinoliny i DMT. Substancje te powodują aktywację szyszynki oraz pomagają stymulować jej funkcje i otworzyć Trzecie Oko.

Czakra Trzeciego Oka

8. Śmiech i uśmiechanie się

Uśmiechanie się i radość otwiera zarówno Serce i Koronę, dzięki czemu może przeniknąć do naszego wnętrza więcej światła, zwiększając tym samym drgania narządów. Śmiejąc się i uśmiechając zmniejszamy stres i relaksujemy całe ciało, co zwiększa przepływ Chi (Prany). Śmiech powoduje także uwalnianie endorfin, prowadząc do lepszego samopoczucia. Relaksacja zwiększa przepływ krwi, co wzmacnia działanie hormonów uwalnianych w Kryształowym Pałacu i ma wpływ na aktywację gruczołu szyszynki.



9. Skupienie

Ponieważ energia płynie tam, gdzie skierowana jest nasza uwaga, przenosząc nasze skupienie i uwagę na rejony Kryształowego Pałacu będziemy w ten sposób pobudzać gruczoły się tam znajdujące.

Pamiętajcie o możliwości zapisania do naszego NEWSLETTERA aby być na bieżąco z podobnymi artykułami !

Tao podkreśla także znaczenie dobrej diety i nawodnienia. Jesteśmy zbudowani w około 70 do 80% z wody, a woda jest dobrym przewodnikiem. Do zwiększenia aktywacji szyszynki i regionu Kryształowego Pałacu, niezbędne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Dodatkowo, dobra, wyważona dieta bogata w tryptofan (jeden z najważniejszych dla naszego zdrowia aminokwas białkowy) jest pomocna w dostarczaniu budulców dla ważnych biochemicznych procesów w naszym organizmie. Nasz organizm nie potrafi sam wyprodukować tryptofanu, musimy go dostarczać wraz z pożywieniem. Produkty bogate w te aminokwas to między innymi: czekolada, wodorosty, migdały, banany, suszone daktyle, sezam, ciecierzyca i orzeszki ziemne.

Oddech Rdzenia Kręgowego: ostateczna technika duchowej aktywacji i oświecenia

Chi Kung oczami terapi czaszkowo-krzyżowej
Aby zrozumieć jak głębokie są praktyki Oddechu Rdzenia Kręgowego i jak rozpalają naturalne doświadczenia duchowe i aktywują gruczoł szyszynki bez użycia substancji, ziół i innych mniej ekologicznych metod, spójrzmy na to co się dzieje z ciałem podczas Oddechu Rdzenia Kręgowego.

Praktyki Chi Kung – przegląd
Podczas ćwiczenia Oddechu Rdzenia Kręgowego, rytmiczne pulsowanie rdzenia kręgowego tworzy pole elektromagnetyczne, które ładuje płyn mózgowo-rdzeniowy i poprawia jego krążenie w całym organizmie, co prowadzi wprost do aktywacji gruczołu szyszynki. Zwiększony przepływ PMR (płyn mózgowo-rdzeniowy) przesuwa centrum balansu elektrolitowego, za pomocą których PMR reguluje zdolność organizmu do przewodzenia elektryczności. Im większa jest przewodność, tym więcej energii może przepływać przez układ nerwowy, komórki mogą być bardziej ładowane i aktywowane. Wszelkie substancje przychoaktywne, takie jak DMT, które są uwalniane przez aktywowany gruczoł szyszynki również dostaje się do PMR, ładując go jeszcze bardziej.


Przysadka mózgowa znajduje się powyżej zatoki klinowej, która ma niemal bezpośrednie połączenie z gardłem. Podczas wysokiego poziomu pobudzenia, PMR może dostawać się do zatoki klinowej. Tutaj wazopresyna i oksytocyna mieszają się z PMR i spływają do gardła jako substancja, mityczny nektar, zwany Somą lub Ambrozją, która to jest często opisywana w duchowych doświadczeniach. Zarówno wazopresyna jak i oksytocyna są krytycznymi hormonami podczas porodu. Ich obecność w nektarze może przyczyniać się do doświadczeń okołoporodowych. Efekty tych hormonów na uczucie silnej więzi może wyjaśniać uczucie głębokiego połączenia i bezwarunkowej miłości, która jest częścią wielu doświadczeń mistycznych i stanów oświecenia.



Ta silna substancja przemieszcza następnie w dół z gardła do żołądka, gdzie jest wchłaniana bezpośrednio przez błony śluzowe. Część tego płynu przechodzi również do krwioobiegu w późniejszym procesie trawienia. W ten sposób, nektar jest doprowadzany do dolnej Dantiany, która jest odpowiedzialna za integrację ciała fizycznego, łącząc niebo i ziemię.
Podczas doświadczeń duchowych, aktywowany gruczoł szyszynki wpływa na resztę mózgu poprzez wpływ na PMR, który całkowicie opływa zarówno mózg jak i rdzeń kręgowy. Około połowa płynu mózgowo-rdzeniowego jest wchłaniana do krwioobiegu w głowie. Druga połowa natomiast opuszcza rejon głowy poprzez drenaż limfatyczny. Z limfy, wysokoenergetyczny PMR przechodzi do krwioobiegu organizmu i dostaje się do serca. Krew przepływa przez serce i naczynia krwionośne w ruchu spiralnym, zwiększając ładunek elektromagnetyczny PMR. Te neuronowe, biochemiczne i elektromagnetyczne połączenia mózgu i serca mogą prowadzić do ekstatycznych doznań serca i umysłu.

Pole serca jest najsilniejszym polem elektromagnetycznym w organizmie, kiedy świadomość przemieszcza się z głowy do serca, pole staje się silniejsze i bardziej uporządkowane. Gdy głowa rezonuje z wibracją serca, neurony w mózgu odpalają się inaczej redukując rozproszenie i drgania umysłu, zwiększając tym samym komunikację pomiędzy umysłem a ciałem i wywołując dalszą aktywację gruczołu szyszynki. Tak więc, podczas doświadczeń duchowych, płynno-świetlista ambrozja PMR jest aktywna we wszystkich trzech Dantianach, zwiększając ich działanie. Ponieważ szyszynka sama jest skąpana w płynie mózgowo-rdzeniowym (PMR), może być niejako samowzmacniającym pozytywnym sprzeżeniem zwrotnym w szczytowych momentach doświadczenia mistycznego. Ponadto, ponieważ pole serca rozszerza się i może być odczuwalne co najmniej półtora metra od ciała, nasze doświadczenia mają również potencjał wpływania na innych.

Światła i muzyka

Badania przeprowadzone przez neurohirurga Wildera Panfielda w 1958 roku doprowadziły do wniosków, że stymulacja prawego płata skroniowego mózgu pacjentów, doprowadziło do zgłaszania przez nich doświadczeń duchowych, takich jak widzenie Boga, opuszczanie swojego ciała (OOBE), słyszenie muzyki i widzenie zmarłych. Kolejne badania, przeprowadzone przez dwóch naukowców: Petera Fenwicka oraz Vernona Neppe także odnotowały połączenie pomiędzy doświadczeniami mistycznymi a stymulacją płatów czołowych. Chociaż dokładny mechanizm tych zjawisk nie jest jeszcze znany, to przypuszczalnie zaangażowany w to zjawisko może być płyn mózgowo-rdzeniowy znajdujący się w międzykonarowym zbiorniku usytuowanym pomiędzy płatami skroniowymi.



Struktury nazywane wzgórkami, będące częścią pokrywy śródmózgowia pomogają w orientacji i identyfikacji tego co widzimy i słyszymy. Struktury te odbierają bodźce wzrokowe i słuchowe oraz posiadają połączenia neuronowe odpowiedzialne za sygnały czuciowo-ruchowe pomocne przy orientacji ruchu. Otaczają szyszynkę i są aktywowane przez jej wydzieliny. Jeśli szyszynka “budzi się”, uwalniając substancje biochemiczne, takie jak serotonina, tryptaminy, pinoliny, melatoninę lub DMT, to wpływa to na wzgórki, co może wyjaśniać widzenie światła, wizje, słyszenie muzyki niebiańskiej oraz to, że ludzie raportują otwarcie trzeciego oka oraz aktywację Kryształowego Pałacu.

Przebudzenie Rdzenia – związek pomiędzy czaszką a kością krzyżową

Aby zapewnić dobry przepływ w fizycznym ciele, musi występować dobre połączenie pomiędzy niebem (czaszka) a ziemią (kość krzyżowa). Oddech Rdzenia Kręgowego jest jednym z najlepszych sposobów na przebudzenie tego połączenia i zachowanie zdrowia, wywołuje także dodatkowy efekt w postaci aktywacji gruczołu szyszynki.

Kość Krzyżowa
Oddech ożywia rdzeń kręgowy kręgosłupa, sprzyja elastyczności, gibkości ruchów, aktywuje przepływ czaszkowo-krzyżowy i zwiększa przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego, który z kolei stymuluje aktywację gruczołu szyszynki. Pomaga również zrelaksować mięśnie pleców. Poza tym zwiększa przepływ Chi przez kręgosłup.


We współczenym świecie, wiele osób pracuje przy biurku i dziedzi przez wiele godzin dziennie. Dodatkowo, wiele osób w czasie wolnym spędza czas w pozycji siedzącej, czy to przed telewizorem, komputerem, podczas grania, itp. Siedzący tryb życia utrudnia ruch kości krzyżowej i zmniejsza przepływ energii. Oddech Rdzenia Kręgowego to doskonałe ćwiczenie, aby przeciwdziałać złym skuktom długotrwałego siedzenia – zachęcam do regularnych praktyk.

Oddech Rdzenia Kręgowego – praktyka

  1. Stańcie z lekko ugiętymi kolanami i stopami rozstawionymi na szerokość barków
  2. Zrelaksujcie się, zwróćcie uwagę co czujecie
  3. Rozpocznijcie naturalne, równe oddychanie
  4. Podczas kolejnego wdechu, trzymając łokcie zgięte a palce skierowane w stronę nieba, powoli podnieście przedramiona na poziom swoich barków i delikatnie pociągnijcie je trochę do tyłu (napinając nieco klatkę piersiową) – tak jakbyście robili płytkie pompki. Pamiętajcie o palcach skierowanych w stronę nieba. Delikatnie przechylcie miednicę, a właściwie kość krzyżową do tyłu, wyginając kręgosłup. Wypnijcie swoją klatkę piersiową aktywując w ten sposób grasicę i nadnercza. Pozwólcie głowie opaść swobodnie do tyłu a mięśniom szczęki rozluźnić się
  5. Podczas wydechu, przechylcie kość krzyżową do przodu, chowając swoją kość ogonową i wyginając swój kręgosłup zwijając się jakby w kłębek. Połączcie swoje łokcie razem z przodu, przed klatką piersiową i pozwólcie aby podbródek opadł swobodnie na klatkę piersiową. Podczas tego procesu zaciśnijcie lekko zęby.
  6. Powtarzajcie całe ćwiczenie 9 do 19 razy, następnie przywróćcie głową oraz kręgosłup do pozycji naturalnej i pozostańcie w tej pozycji 2 – 3 minuty aby pozwolić ciału odpocząć i zrelaksować się.
Poniżej macie przykładowy film prezentujący to ćwiczenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz