środa, 15 listopada 2017

MARIHUANA HISTORIA PRAWDZIWA cz.1 WPROWADZENIE


marihuana
Prawo autorskie: stevanovicigor / 123RF Zdjęcie Seryjne
Początki Marihuany są tak odległe, że trudne do określenia. Można wręcz stwierdzić, że ludzkość znała ją od zawsze. Dawniej jednak nie była postrzegana w sposób negatywny. W Chinach na około 6000 lat przed naszą erą produkowano z niej liny oraz wykorzystywano jako przyprawę. W nieco późniejszym okresie marihuana służyła również do produkcji rozmaitych wyrobów tekstylnych.
Udokumentowane zapiski dotyczące wykorzystania Marihuany w celach leczniczych, w zwalczaniu licznych schorzeń pochodzą już z 2727 r. p.n.e.
Wówczas lekarz chińskiego pochodzenia Shen Nung powszechnie przepisywał ją swoim pacjentom i opisywał pozytywne skutki działania terapeutycznego.

Marihuana jako używka

Zgodnie z opisem starych hinduskich ksiąg Marihuana uznawana była na ich terenach nie tylko za substancję leczniczą, ale również za tzw. Święte Zioło.
Wykorzystywana była tym samym w obchodach licznych uroczystości religijnych jako dar dla boga Shiva.

marihuana
Prawo autorskie: luiscar / 123RF Zdjęcie Seryjne
W krajach azjatyckich, w okolicach 1000 r. p.n.e. palenie Marihuany stało się popularną używką, zbliżoną do współczesnego papierosa, jednak uznawaną za nieszkodliwą.
Chętnie wykorzystywana była przede wszystkim przez muzułmanów, których religia ściśle określa konieczność wstrzemięźliwości od spożywania alkoholu.

Szerokie zastosowanie

Około 500 r. p.n.e. Marihuana była już silnie rozpowszechniona w całej Europie.
Stosowano ją zarówno jako środek farmakologiczny, materiał do produkcji lin, papieru, jak i innych produktów, jak również jako używkę.
Do jej przyjmowania szeroko zachęcano, namawiano do uprawy, która często była narzucona przez prawo.
Nasiona Cannabis stanowiły istotny produkt wymiany handlowej pomiędzy Europą, Azją a Stanami Zjednoczonymi.
Marihuana stanowiła, przez okres około 3 tysięcy lat najobficiej uprawianą roślinę na naszym globie.
Wynikało to z wysokiego zapotrzebowania na ten surowiec. Jej wykorzystanie było bowiem niezwykle szerokie:
90% żagli od V w. p.n.e. do drugiej połowy XIX w. wykonanych było z konopi, które w porównaniu do innych dostępnych materiałów, takich jak len, juta, sizal czy manila były zdecydowanie trwalsze i ekonomiczne.
Na terenie Europy oraz Ameryki w okresie od XV do XX wieku wszelkie dzienniki okrętowe, mapy nawigacyjne czy biblie wykonywano z papieru konopnego.
Cieszył się popularnością, gdyż już w I w n.e.
Chińczycy zaobserwowali, że jest on o 50-100 razy trwalszy niżeli większość znanych odmian papirusów i nawet o 100 razy tańszy i prostszy w wykonaniu.
Do końca XX w. aż 80% wszystkich tkanin, bielizny, namiotów, płócien na odzież, draperii, koców, kołder, ręczników, prześcieradeł czy obrusów, w znacznej większości ziemskich terytoriów wykonywała była powszechnie z włókna konopnego.
Posiadają one przewagę nad tkaninami bawełnianymi – są zdecydowanie cieplejsze, bardziej miękkie i lepiej pochłaniają wodę. Jednocześnie są trwalsze i bardziej elastyczne.
Do lat 30 XX wieku na terenie Irlandii z włókna konopi wytwarzana była najlepsza na świecie bielizna, zaś we Włoszech produkowano najdoskonalsze na globie sukno odzieżowe.

Zbiory konopi a ich przeznaczenie

Zbiory dokonywane po upływie 2-3 miesięcy gwarantowały uzyskanie miękkiego włókna, które idealnie nadawało się do produkcji bielizny.
Zebranie konopi po trzech – czterech miesiącach idealnie sprawdzały się do przygotowywania lin oraz sznurów.


marihuana
Prawo autorskie: openrangestock / 123RF Zdjęcie Seryjne

Konopie zbierane po 6 miesiącach nadawały się jako surowiec na brezent oraz grube powrozy.
Przypuszcza się, że do Stanów Zjednoczonych Marihuana dotarła razem z Krzysztofem Kolumbem w czasie kolonizacji ziem. Wówczas miejscowej ludności nakazywano uprawę Cannabis.
Pierwsza na świecie Deklaracja Niepodległości, którą sporządzono i podpisano na terenie USA 28 czerwca 1776 roku powstała na papierze konopianym.
Kolejni prezydencji amerykańscy – George Washington czy Thomas Jefferson popierali produkcje i stosowanie marihuany i nadzorowali własne uprawy.

Marihuana – nieznane fakty

Delegalizacja konopi na terenie Stanów Zjednoczonych nastąpiła w 1937 roku, wówczas większość produktów, które były z niej wykonywane wycofano i zastąpiono nowymi „plastikowymi włóknami” petrochemicznymi, które wytwarzane były przez DuPonta.
Z całą pewnością można stwierdzić, iż delegalizacja marihuany stanowiła jeden z jego celów, od momentu, gdy w 1935 roku opatentował nylon, który na rynek mógł wprowadzić dopiero w 1938, po ustawie zakazującej stosowanie konopi.
Jak wiemy, dzisiejsze rolnictwo wykorzystuje ogrom środków chemicznych w swoich uprawach.
Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że aż 50% z nich znajduje zastosowanie w uprawie bawełny.
Konopie są natomiast znacznie bardziej od niej odporne, nie mają wrogów takich jak chwasty bądź owady i nie wymagają stosowania w uprawie chemikaliów.
Można więc stwierdzić, iż bawełna jest zdecydowanie bardziej toksyczna i niebezpieczna dla naszego ciała niżeli odzież wykonana z włókien konopnych.
Stopniowe, coraz silniejsze rozpowszechnienie Marihuany jako używki i środka odurzającego sprawiło, że rosnącym echem odbijały się opinie wygłaszane przez jej przeciwników.
Pomimo wiedzy jaką posiadali ludzie na temat pozytywnego wykorzystania konopi w przemyśle, rozpoczęła się silna nagonka na roślinę ze strony osób, które mogły czerpać korzyści z jej zakazania.
Stopniowe, coraz silniejsze rozpowszechnienie Marihuany jako używki i środka odurzającego sprawiło, że rosnącym echem odbijały się opinie wygłaszane przez jej przeciwników.
Już wkrótce zapraszamy do lektury kolejnej części cyklu, gdzie szczegółowo opiszemy krucjatę przeciwko Marihuanie jaka rozpoczęła się w XX wieku.
Zapraszamy do zapoznania się również z częścią drugą cyklu o Marihuanie.
Książka Marihuana leczy tutaj kliknij
WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz