wtorek, 27 marca 2018

Duchowe znaczenie bólu i chorób



Duchowe znaczenie bólu i chorób
Niekiedy pomimo wielu badań nie udaje się znaleźć przyczyny dolegliwości lub choroba nie poddaje się leczeniu. Takich przypadków nie jest tak mało, wbrew pozorom. Dlatego warto jest czasem spojrzeć na duchowe znaczenie bólu i chorób. Być można znajdziemy tu pewne podpowiedzi, które wyjdą Nam na dobre.
Ból zewnętrznych części ciała :
W środowisku duchowym wielu ludzi zdaje sobie sprawę, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Dużo łatwiej zrozumieć, dlaczego coś się nam przytrafia, patrząc na to z perspektywy metafizyki.
Poniżej znajdziesz listę części ciała w odniesieniu do tego, co twoje ciało chce Ci powiedzieć, poprzez ból i chorobę tych miejsc.

WŁOSY – GŁOWA

Stosunek do otoczenia.
Włosy – to jak je nosimy czy zapuszczamy, to najbardziej bezpośredni sposób przedstawiania swoich poglądów i preferowanej filozofii życia.
Często włosy to też wabik seksualny. Zdarza się, że fryzura jest całościowo narzucona, jako fizyczny dowód przynależności, np. franciszkańska tonsura, czyli wygolone ciemię z pozostawionymi dookoła głowy włosami. Wygolona w ten sposób głowa, związana od lat z zakonami franciszkanów, dominikanów czy karmelitów, kojarzy się niewątpliwie z pokojowym i braterskim nastawieniem. Nasuwa na myśl ascezę, skromność, wyrzeczenie i miłość, nawet jeśli istnieją ludzie, dla których łyse głowy to manifestacja zupełnie przeciwnych uczuć.
Utrata włosów może więc towarzyszyć nagłej życiowej zmianie. Może oznaczać zmianę poglądów, stylu bycia, charakteru. Często ma związek z traumą lub przewrotnymi doświadczeniami życiowymi, które stawiają wyzwanie dla tego, co wcześniej uważaliśmy za fundament swojego myślenia.
Oczywiście należy wziąć też pod uwagę, że może to być tendencja genetyczna.

SKÓRA GŁOWY

Wrażliwość duchowa.
Właściwie jako najwyższe miejsce ciała odzwierciedla kontakt z w wyższą prawdą. Konflikty wewnętrzne na temat wiary, filozofii; także silne zjawiska paranormalne, z którymi trudno sobie poradzić, mogą generować problemy skóry głowy.

SKÓRA

Wrażliwość międzyludzka.
Dotyk to najsilniejsza forma kontaktu pomiędzy ludźmi, dlatego nawet najmniejsza trauma czy zdarzenie w życiu, związane z dotykiem, mogą spowodować czułą reakcję na skórze, Najczęściej tam, gdzie ujawnia się stres z tym związany. Nieważne czy to egzema, czyrak czy wysypka albo inne schorzenie skórne – całość to konsekwencja tego, że nasza wewnętrzna wrażliwość została wystawiona na próbę i wymaga od nas nowej reakcji i innego zachowania się niż dotychczas.

MÓZG I UKŁAD NERWOWY

Przetwarzanie informacji.
Podczas gdy jest wiele rzeczy, jakie oceniamy i wartościujemy w życiu, informacje czy napływ faktów i to jak sobie z nimi radzimy, ma wielki wpływ na nasze życie. Za każdym razem, gdy jesteśmy zmuszeni radzić sobie z przeładowaniem informacji czy kłócącymi się poglądami na temat rzeczywistości, możemy otrzymywać czułe sygnały z mózgu i układu nerwowego. Od migreny po zapalenie opon mózgowych i inne dolegliwości związane z bólem głowy i rdzeniem kręgowym.
Informacje wymagają głębokiej analizy, zwłaszcza te kontrowersyjne czy skrajne i konfliktowe, a mózg potrzebuje czasu, by sobie to wszystko uporządkować i ustosunkować się do otaczającej nas rzeczywistości.

CZASZKA

Zahamowania wynikające z psychiki.
Nasza zdolność do bycia wyjątkową osobą jest całkowicie ukształtowana przez kości czaszki. Choroby i urazy czaszki stwarzają trudności w odnalezieniu siebie i tego, kim jesteśmy. Dobra rada to spojrzeć na te zdarzenia i okoliczności jako na te, które mogą czynić zmiany w naszej tożsamości i poszukać sposobów na rozwiązanie konfliktu osobowości.

TWARZ

Pokazuje prawdziwe uczucia.Ekspresja, spojrzenie komuś prosto w twarz – związany z tym stres często łączy się z ograniczeniem możliwości wyrażenia siebie i okazania swoich uczuć. Jeśli musimy ukrywać czy fałszować swoje odczucia, lub musimy stawiać czoła tym, którzy ich nie tolerują, nasza twarz ma prawo doświadczać dolegliwości z tym związanych. Często odpowiedzią na to są nawet częściowe paraliże twarzy, zapalenia, wysypka, tiki nerwowe. Pełna, szczera i pozbawiona stresu ekspresja jest najlepszym sposobem w takich sytuacjach. To jednak często wymaga dużych zmian stylu życia, towarzystwa i ogólnej atmosfery wokół siebie.

USZY

Otrzymywanie wiadomości.
Ludzie nieustannie mówią nam o swoich uczuciach, potrzebach i opiniach. Jeśli nie możemy z różnych powodów przyjąć tych informacji lub uwierzyć w nie, sygnalizuje nam to ucho lub przewód słuchowy. Od bólu ucha po dzwonienie w uszach, zapalenie, utratę słuchu – tego typu reakcje oznaczają blokadę wiadomości, z którą nie możemy sobie poradzić. Typowym przykładem jest ból uszu u dzieci nieprzyzwyczajonych do atmosfery szkolnej ławki, gdzie zaczyna mieszać się ze sobą wkład wiadomości płynących od nauczycieli i kolegów z tym, co dotychczas słyszeli tylko od rodziców. Na problemy związane ze słuchem najlepsza jest przerwa i odpoczynek.
Ważne: niektóre dolegliwości słuchowe związane są ze zdolnościami parapsychologicznymi, w tym z komunikacją duchową.

OCZY

Obiektywna ocena faktów.
Zobaczyć, znaczy uwierzyć. Czasem coś widzimy i musimy to przyznać, choć wcale nie chcemy. Taka niezgodność pomiędzy naszą wizją, a obiektywnym faktem może generować problemy ze wzrokiem, prowadzące do bólu i innych dolegliwości oczu. Radą na to jest zaakceptowanie prawdy i znalezienie sposobów na to, by patrzeć bardziej realistycznie na przyszłość.
Uwaga: bywa, że widzimy rzeczy, które przeciwstawiają się normom widzenia rzeczywistości. Niezależnie od tego czy są to halucynacje, jasnowidzenie czy objawienie, wciąż jedyną radą na to, jest spojrzenie w głąb siebie i swoją relację ze światem rzeczywistym.

ZATOKI

Echo psychiki.
To, jak podświadomie rejestrujemy sygnały od innych. Ludzie nie zawsze są otwarci na innych ze swoimi prawdziwymi uczuciami. Czasem otrzymujemy sygnał werbalny, a całkiem inny jest cichy sygnał na poziomie emocjonalnym. W takich sytuacjach, jamy zatok w twarzy i czaszce odpowiadają uciskiem, blokadą lub infekcją. Informują one o tym, że pomiędzy słowami dostajemy inną informację dla naszej psychiki. Najlepszą rekomendacją jest oczyszczenie powietrza poprzez komunikację; zapytanie innych o ich uczucia i wyrażanie swoich aż odkryje się źródło wywieranej presji.
Uwaga: niektóre ekstremalne doświadczenia, wpływają na blokadę zatok z uwagi na ich wrażliwość telepatyczną i tylko zaawansowany rozwój duchowy może pomóc odkryć źródło problemu.

NOS

Bada powietrze wokół nas.
Zmysł węchu jest tym, co stawia nas daleko za zwierzętami. Mimo, że intelektualnie jesteśmy wysoce rozwinięci, nie rozpoznajemy zapachów tak jak zwierzęta. Węch informuje o niebezpieczeństwie, społecznej przynależności a nawet naturalnym połączeniu z innymi. Jeśli próbujemy uniknąć tej instynktownej świadomości, możemy doświadczyć krwawień z nosa, blokad lub presji w jamach nosowych. Najlepszą radą jest powiększyć swoją osobistą przestrzeń i możliwość otaczania się ludźmi i zapachami, które osobiście lubimy.

WARGI

Zaproszenie.
Żadna część ciała nie wyrazi tak naszego zadowolenia lub jego braku jak usta. Uśmiechnięte czy skrzywione, otwarte z oczekiwaniem lub drżące w emocji. Usta to barometr ludzkich uczuć. Kiedy ktoś pogrywał z naszymi uczuciami, doświadczamy często zimna, pęcherzy, zapaleń…a nawet upośledzenia nerwów wokół ust. Radą na to jest komunikacja i oczyszczenie powietrza wokół siebie. Przywrócenie poczucia dobrych stron i atrakcyjności towarzystwa, a także prawa do zawierania relacji, na jakie mamy ochotę.

USTA, ZĘBY, DZIĄSŁA

Przychód i bogactwo.
Niezależnie od tego jak bogaci jesteśmy, czy jak lekką mamy pracę, dla ciała, ducha, umysłu, przychód oznacza mieć co jeść. Kiedy przechodzimy finansowe problemy lub zmiany, możemy doświadczać bólu i infekcji zębów, dziąseł a także jamy ustnej. Najlepiej postarać się w tym wypadku zredukować stres związany z karierą, zaplanować lepiej swój budżet czy inne cele związane z pracą i dochodami.

SZYJA

Trzyma głowę prosto!
Technicznie rzecz biorąc szyja jest po to, by podtrzymywać głowę. Kiedykolwiek ktoś przeżywa jednak konflikt pomiędzy swoimi ideałami a rzeczywistością, szyja odpowiada bólem lub trudnością w poruszaniu głową. Doradza się więc znaleźć sposób, by zmniejszyć przepaść pomiędzy ideą a faktem. Albo zmieniając pomysły na bardziej realne albo zmieniając rzeczywistość na bliższą naszym ideałom… albo to i to.

GARDŁO I KRTAŃ

Zatrzymywanie w środku lub wypuszczanie na zewnątrz.
Gardło ma unikatową rolę – wprowadzać jedzenie i picie lub wyrażać rzeczy poprzez słowo czy śpiew. Czasem jednak mylą nam się te funkcje, toteż zaczynamy zjadać słowa – swoje lub czyjeś. Wtedy mogą pojawić się problemy z gardłem: ból gardła, utrata głosu, a nawet refluks. Duchowa rada to zdecydować czy chodzi o coś, co wpadło ci do gardła czy o słowa, które połykasz zamiast je wypowiedzieć. W większości przypadków jedno albo drugie się sprawdza i wystarczy zmienić podejście, by pozbyć się reakcji.
Uwaga: dolegliwości w tym miejscu często powodują rozwój wirusów i infekcji, dlatego dobrze, aby lekarz obejrzał gardło.

RAMIONA

Nieść brzemię.
Ramiona jako jedyne mogą nieść ciężar przez długi czas. Znoszenie ciężaru -to właśnie znaczą ramiona. Kiedy mamy za dużo na głowie, przerasta nas odpowiedzialność, ilość pracy, często bolą nas ramiona. Duchowa porada to zmniejszyć obciążenie i obłożenie pracą. Łatwiej mówić niż zrobić, ale lepiej posłuchać sygnału przepracowanego ciała niż przekroczyć granicę i później borykać się z dużo większymi problemami zdrowotnymi.

RĘCE

Zwracanie się do innych.
Kontakt z innymi zależy zarówno od nas jak i od nich. Problemy w docieraniu do innych lub trudne relacje mogą wywołać traumy, przez które odczujemy ból w rękach, osłabienie ramion, mięśni; drętwienie. Rada dla relacji jest zawsze taka sama – znaleźć źródło konfliktu i je usunąć. Czasem musimy popracować po prostu nad naszymi umiejętnościami zawierania i podtrzymywania relacji zarówno w związku, jak i w środowisku pracy.

NADGARSTKI

Poza.
Każdy, nawet ten, co uważa, że zachowuje się zupełnie naturalnie w każdej sytuacji – przybiera pozę czy też postawę wobec relacji. Widać to po ułożeniu dłoni, które nadają im nadgarstki. Zaznaczamy swój stosunek do otoczenia poprzez drżenie rąk, sztywne, odpychające dłonie czy zbyt delikatne nieporadne ręce. Kiedy pojawia się konflikt z naszą postawą wobec otoczenia doświadczamy bólu w nadgarstkach, zapalenia stawów czy ogólnego osłabienia. Duchowa rada to odnaleźć w sobie traumę związaną z kontaktem z otoczeniem i naprawić to, odbudowując pewność siebie. Na uleczenie traumy nadgarstków dobre będzie powiedzenie, by używać siły z gracją.

DŁONIE I PALCE

Nasze narzędzia.
Nasze dłonie dla ciała, umysłu, duszy – to nasza profesja w życiu. Zarówno relacje jak i kariera widoczne są w naszych silnych i zdrowych palcach i dłoniach. Nagłe zmiany pracy czy brak pracy mogą przyczyniać się do bólu palców i osłabienia. Duchowa rada na takie dolegliwości to rozwijanie swoich umiejętności zawodowych i zdobywanie doświadczenia w pracy. Także poszukiwanie mniej stresującej pracy i wykonywanie tego, czym się pasjonujemy. Może to oznaczać nawet zmianę zawodu, powrót na studia czy podzielenie się obowiązkami w pracy tak, by móc poczuć większą satysfakcję.

TUŁÓW I ŻEBRA

Granica przestrzeni osobistej.
Każdy z nas ma swoją przestrzeń w życiu. Jedni potrzebują jej więcej, inni mniej. Gdy brakuje nam przestrzeni lub ktoś nam ją odbiera, odczuwamy ból w żebrach i klatce piersiowej oraz otaczających mięśniach. Radą na to jest przede wszystkim rozpoznanie okoliczności, w jakich masz za mało przestrzeni. Jeśli są to warunki, na które nie masz wpływu – wyjściem będzie dostosowanie się do nich. W każdym razie, stworzenie sobie przestrzeni do pracy według własnych potrzeb to istotna sprawa.

PŁUCA

Własne miejsce na oddech.
Duży przepływ emocji i uczucie tłoku związane z życiem w zgiełku oraz wśród osób, które sprawiają, że nie możemy się zdystansować, mogą wywołać dolegliwości w płucach. Są to najczęściej problemy oskrzelowych dróg oddechowych, prowadzące do astmy; infekcje, obrzęki oraz kaszel. Duchowa rada to zmienić przestrzeń. Zaprojektować swoje życie tak, by nie zabrakło miejsca na głęboki oddech w samotności, ani na bycie sobą bez permanentnej presji ze strony otoczenia.

SERCE I TĘTNICE

Zatrzymanie w ruchu.
W życiu oddajemy się ludziom, miejscom i rzeczom, które kochamy bądź w które wierzymy. Za każdym razem, gdy ten bieg, do którego przywykliśmy, zmienia się (i musimy pogodzić się ze zmianami jakich nie chcemy widzieć) możemy doświadczać problemów z sercem i jego naczyniami, prowadzących często do arytmii, kłopotów z krążeniem, a nawet zawałów. Najlepiej poradzić sobie w takich sytuacjach akceptując zmiany i poszukując nowych wartości w życiu. Czy to jeśli chodzi o karierę czy rodzinę, czy związki… Warto spojrzeć na sfery życia, w których coś zostało pominięte i potrzebuje przebudowy tak, by reprezentowało ponownie szczęśliwy obieg.

WĄTROBA

Ten co żyje w Tobie.
Dusza nie jest co prawda organem rozpoznawanym przez lekarzy, ale ma wpływ na nasze dobre samopoczucie. Zawsze, gdy zapominamy o swojej duchowości, oceniamy siebie krytycznie czy w inny sposób choruje nasza dusza, doświadczamy dolegliwości wątroby. To właśnie ona czyni dla ciała to, co dusza robi dla całokształtu. Wątroba oczyszcza organizm, magazynuje jednocześnie wartości odżywcze. Dysharmonia ciała i ducha prowadzi do zapaleń wątroby, zanieczyszczeń krwi i tym podobnych. Duchową poradą jest zajrzeć w głąb siebie, uspokoić sumienie i poczucie winy, nie oceniać siebie zbyt srogo i zawrzeć pokój z własną duszą.

ŻOŁĄDEK

Spełnione ambicje.
Apetyt i trawienie zależą w zasadzie od pierwszego narządu układu trawiennego, czyli żołądka. Za każdym razem więc gdy zmieniają się nasze ambicje i apetyt na sukces się zmniejsza, możemy odczuwać to na żołądku. Toteż nudności mają związek z rezygnacją z własnych ambicji, brak apetytu z tym, że nie wiemy czego chcemy od życia. Wszelka dysharmonia w żołądku to stres związany z ambicjami, osiągnięciem sukcesu i brakiem satysfakcji z własnych osiągnięć. Duchowa rada to zastanowić się co dla nas oznacza sukces w życiu, znaleźć drogę do własnego szczęścia.

JELITO CIENKIE

Systematyczność.
Naturalnym biegiem naszej ambicji do osiągania celów jest planowanie, umiejętność osiągania tego, co zamierzone każdego dnia i rozwijania swojej wydajności w pracy. Przypomina to pracę jelita cienkiego, które systematycznie odbiera pożywienie, redukuje je, przenosi, dzieli na użyteczne dla organizmu elementy. Zawsze, gdy nasza zdolność do pracy i realizacji jest zaburzona, możemy doświadczać bólu jelita, uczucia burczenia, łamania i gazów lub innych problemów trawiennych. Zbawienną radą byłoby przyjrzeć się swojej karierze zawodowej i postawionym sobie celom. Warto uporządkować sobie czas i system pracy, polepszyć wydajność i poszukać logicznych rozwiązań tak, by codzienna żmudna praca stała się dla nas także codziennym spełnieniem.

ŚLEDZIONA

Pielęgnowanie więzów krwi.
Kiedy żywność jest wreszcie zredukowana przechodzi do śledziony po to, by dalej móc być dostarczoną do całego ciała w przepływie krwi, który to właśnie jest odbiciem naszej rodziny, życia domowego, opieki jednostki w obrębie domowników. Gdy w naszym życiu pojawiają się problemy związane z życiem rodzinnym, zdarza się, że źle wchłaniamy pożywienie lub nie przyswajamy wartości odżywczych. W efekcie cierpimy na biegunki, gazy, wzdęcia, długotrwałe zmęczenie lub bóle lędźwiowo-krzyżowe. Duchową radą na tego typu dolegliwości jest rozmowa z rodziną czy bliskimi skierowana na poszukiwanie źródła kłopotu, w którym cierpimy na brak opieki i wsparcia. Należy przywrócić poczucie opieki i bezpieczeństwa w domu i w relacjach rodzinnych.

JELITO GRUBE

Zamknąć przeszłość za sobą.
Skoro przetrawiliśmy doświadczenie w życiu to należałoby się od niego uwolnić i się oczyścić. Często mamy problem z odpuszczeniem przeszłości z poczucia winy czy przywiązania. Ma to związek z jelitem grubym i jego pracą, gdyż to ono podobnie uwalnia nas od strawionych resztek żywności, pozwala się oczyścić i opróżnić ze zbędnego balastu. Z duchowego punktu widzenia na dolegliwości jelita grubego najlepsze jest pozwolić sobie na odpuszczenie sytuacji, a nawet relacji, które nam nie służą; zamknąć za sobą pewne sprawy i iść do przodu.
Uwaga: bronienie się przed odpuszczeniem kiedy tak naprawdę tego pragniemy może powodować nawet sytuacje zagrażające życiu. Uważność i szybka decyzja są tu niezbędne.

NERKI

Uleczenie więzów krwi.
Niezależnie od tego czy chodzi o przestarzałe tradycje czy stresy z dzieciństwa (lub rodzicielstwa); kwestie wiary i religii i brak tolerancji, zaburzający szczęśliwą relację czy inne traumatyczne wspomnienia – wszystkie tego typu problemy mają bezpośredni wpływ z oczyszczaniem krwi, czyli z nerkami. Nierozwiązane traumy i zaburzone relacje mogą więc skończyć się zapaleniem nerek, kamieniami nerkowymi, a nawet utratą nerki. Duchową poradą jest odejść od narzuconych przez rodzinę schematów, zachowań i przyzwyczajeń, z którymi się nie zgadzamy. Uwolnienie swojej duszy i osobowości może mieć zbawienny wpływ na nerki, a bez nich po prostu nie możesz przeżyć! Trzeba pamiętać, że tradycje rodzinne są wartościowe tylko wtedy, gdy przynoszą zdrowie wszystkim członkom rodziny.

PĘCHERZ

Uwolnienie od presji otoczenia.
Woda, z której w większości składa się nasze ciało, reprezentuje dla duszy emocje dzielone z innymi. Jeśli napotykamy na trudności w dzieleniu się emocjami z otoczeniem możemy doświadczać problemów z pęcherzem i oddawaniem moczu. Z drugiej strony, zbyt dużo sytuacji dzielonych w towarzystwie może przyczyniać się do wyolbrzymionych emocji w ciele, a co za tym idzie problemów z trzymaniem moczu i innych infekcji układu moczowego. Również wirusy przenoszone drogą płciową to choroby związane z przesadą w relacjach z innymi. Duchowa rada to uwolnić się od presji otoczenia, zrelaksować się na punkcie tego co inni o nas myślą, poznać swoją wartość i nie poszukiwać na siłę kogoś, kto będzie dzielił z nami głębokie emocje.

NARZĄDY RODNE

Rekonstrukcja życia.
Niezależnie od płci wszyscy mamy możliwość dawania życia na poziomie praktycznie boskim – zarówno poprzez seksualną reprodukcją jak i poprzez tworzenie. Od sztuki i muzyki po reformy socjalne, istnieje wiele dróg do rekonstruowania życia, a wszystkie te drogi dla naszej duszy są reprezentowane przez narządy rozrodcze i ich funkcje. Podczas gdy wszyscy odczuwamy chęci wobec aktów seksualnych z uwagi na atrakcyjność płciową dojrzałych par, często zapominamy, że pożądanie oznacza także pragnienie rekreacji życia. Jeśli ktoś cierpi z powodu problemów zdrowotnych związanych z układem rozrodczym najpewniej przechodzi kryzys twórczy. Duchowa rada to spojrzeć z innej strony na swoją seksualność i poszukać w niej pragnienia odmiany seksualnych zachowań. To, po co tu jesteś i jak twoja seksualność ma pomóc ci w tworzeniu tej drogi, to część układanki, jaką musisz odgadnąć! Zajrzyj do swojej kreatywności, by dowiedzieć się czego dotyczy problem – wszystkie z nich są związane z potrzebą rekreacji życia poprzez dzieloną przyjemność i spełnienie w seksie.


Dziękuję za przeczytanie. Duchowe znaczenie bólu i chorób to jeden z najważniejszych wpisów, który łączy sferę fizyczną i niefizyczną naszego życia.
Inne ciekawe wpisy w temacie Rozwoju duchowego można znaleźć -> tutaj.
zdjęcie: Pablo Heimplatz

Mapka dłoni do masażu: jeśli mamy problem z danym organem zaczynamy masować miejsce najpierw delikatnie, kolistymi ruchami, potem intensywniej. Aby osiągnąć efekt należy taki masaż powtarzać co najmniej dwa razy dziennie przez dwa tygodnie.
Dzięki tej mapce możemy sami sprawdzić które organy nie pracują prawidłowo - wystarczy mocnej uciskać dane miejsce - jeśli czujemy dyskomfort, znaczy że tam może być problem zdrowotny. \
Mapka mojego autorstwa ze strony:
http://joannagulweig.blogspot.com/search…
Opublikowano , autor:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz