Księżyc w nowiu
Nów obserwujemy w momencie, gdy Słońce i Księżyc znajdą się w jednej linii, a nasz satelita jest pośrodku między Ziemią a Słońcem.Zostaje wówczas oświetlona tylko druga, niewidoczna dla nas strona.
Wtedy też obserwujemy największe odpływy i przypływy.
Dzięki zsumowaniu sił grawitacyjnych środowisko płynne organizmu jest przyciągane ku głowie, a masa ciała jest mniejsza niż zazwyczaj.
Nów to idealny okres na zmiany, porzucenie starych nawyków, nałogów i podjęcie wszelkiego rodzaju aktywności.
W tym czasie zyskujemy energię, siłę fizyczną i odporność psychiczną.
W okresie nowiu najlepiej przeprowadzać kuracje wzmacniające organizm, operacje oraz wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne na ciało, twarz i włosy.
Faza I
W I fazie oświetlona prawa strona Księżyca powoli się powiększa, a wspólna grawitacja ze Słońcem powoli ulega zmniejszeniu.Nasza aktywność powoli wzrasta.
W fazie tej szczególnie wrażliwe są górne części naszego ciała, czyi głowa, szyja, kark i ramiona.
To właśnie w tym okresie mogą pojawić się różne dolegliwości z ich strony, bóle i skurcze.
W I fazie Księżyca najlepiej wchłaniają się mikroelementy dostarczane do organizmu przez skórę i wraz ze spożywanymi pokarmami.
Pierwsza kwadra i II faza
W I kwadrze zostaje zredukowany wpływ grawitacji, a oświetlona jest dokładnie cała prawa połowa Księżyca, by wraz z przejściem do kolejnej fazy zwiększać obszar oświetlenia.Jest to idealna pora na oczyszczanie organizmu z toksyn, zwłaszcza wątroby i jelit.
Jednak warto pamiętać, że jest to również okres gromadzenia energii, dlatego lepiej teraz ograniczyć większą aktywność fizyczną.
Pomimo zgromadzenia dużych pokładów energii możemy w tym okresie mieć gorszy nastrój.
W ciągu II fazy aktywne i narażone na zaburzenia są po kolei klatka piersiowa, serce, nadbrzusze, okolice łokci, plecy, trzustka, wątroba i pęcherzyk żółciowy, brzuch, jelito cienkie i grube.
Jest to dobra pora do przeprowadzania zabiegów upiększających oraz zbiorów nadziemnych części roślin, które później wykorzystamy w naturalnych kuracjach.
Księżyc w pełni
Podczas pełni Słońce oświetla całą tarczę Księżyca.Cała zgromadzona energia znajduje się na wierzchu organizmu, dlatego też łatwo ulega zużyciu.
Wszelka nadmierna aktywność fizyczna i seksualna w tym okresie mogą zniszczyć nasze zasoby energetyczne, chociaż ze względu na zwiększoną produkcję hormonów płciowych możemy odczuwać w tym czasie silniejszą potrzebę zaspokajania swoich seksualnych potrzeb.
Podczas pełni Księżyca stajemy się bardziej nerwowi, skłonni do wybuchów złości i agresji lub dopadają nas negatywne, depresyjne myśli i bezsenność.
W czasie pełni należy unikać poddawania się zabiegom chirurgicznym, gdyż wówczas zmniejsza się krzepliwość krwi i gorzej goją się rany.
Faza III i ostatnia kwadra
W III fazie Księżyc zaczyna się zbliżać do Słońca i stopniowo zmniejsza się jego oświetlona część.W organizmie człowieka dochodzi do wszelkich zastojów płynów i pojawiania się opuchlizny.
W czasie tej fazy po kolei mogą nas dopadać dolegliwości bólowe ze strony wrażliwych w tym okresie nerek, lędźwi, pęcherza, gruczołów płciowych, pośladków i kości udowych.
W III fazie Księżyca organizm przystosowany jest do bardzo dużego wysiłku, dlatego też w tym okresie zaleca się przeprowadzanie intensywnych treningów.
Jest to dobry moment na odchudzanie, regenerację ciała i duszy, zabiegi dentystyczne, depilację oraz dostarczanie do organizmu potrzebnych mu składników aktywnych.
IV faza Księżyca
W IV fazie Księżyc bardzo zbliża się do Słońca, by ostatecznie stanąć z nim w jednej linii.Od tej fazy aż do nowiu obserwuje się największe odpływy i przypływy.
W czasie trwania IV fazy Księżyca następuje silne oczyszczanie naszego organizmu.
W czasie trwania tej fazy możemy zmieniać swoje nawyki żywieniowe oraz emocjonalne przyzwyczajenia.
Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne to najbardziej narażone na zmiany i problemy są w tym okresie kolana, kości, skóra i układ trawienny, stopy, jelita i płyny ustrojowe.
Podczas IV fazy zaleca się przeprowadzanie lewatywy, kuracji oczyszczających organizm, tymczasowego postu lub głodówki.
Nie zaleca się natomiast intensywnego wysiłku fizycznego.
WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz