"Prawa naturalne nie są siłami zewnętrznymi w stosunku do rzeczy,
ale reprezentują harmonię ruchu w nich zanurzonego." - I Ching
CircleHexChart_72
I Ching jest jednym z najstarszych tekstów świata, datowanym na 1000 lat p.n.e., i mówi się, że jego początki sięgają jeszcze dalej w czasie. Tekst opisuje prawa natury poprzez unię polaryzmów, a jego schemat składa się z 64 heksagramów reprezentujących różne punkty równowagi między Yin i Yang - energia negatywna i pozytywna. Kiedy połączymy wszystkie przeciwstawne, spolaryzowane heksagramy, tworzą one linie macierzy 64 i 512-czterościanowej, która jest geometrią niezbędną do opisania idealnej równowagi i fraktalnej rekurencji czasoprzestrzeni. Fakt, że wykres przedstawia dwie iteracje fraktalu - 64 i 512 czworościanów - nie jest przypadkowy. Jak widzieliśmy w Wszechświecie Fractal-Holograficznym, to właśnie ta różnica gęstości wektorowej w geometrii próżni jest źródłem uniwersalnego momentu obrotowego, sił odśrodkowych i tym samym widocznej manifestacji. Gęstość wektorów wymagana do uzyskania symetrycznej stabilności nieskończonej energii próżni stale wzrasta w kierunku większej gęstości, w miarę jak przechodzimy do głębszych rozdzielczości fraktali. W ten sposób powstają względne gradienty gęstości energii, od nieskończenie gęstej do nieskończenie niegęstej, i to właśnie te różnice napędzają moment obrotowy czasoprzestrzeni na wszystkich poziomach, od atomu do wszechświata, w ten sam sposób, w jaki małe różnice ciśnienia i temperatury w systemach pogodowych na Ziemi powodują ogromne huragany.
Tetrahedra fraktalna
Sześciokąt I Chinga przedstawia trójwymiarowy układ fraktalny tetraedralny z dwoma rekurencyjnymi iteracjami od 64 do 512 czworościanu. Taka jest geometria natury. Różnica gęstości wektorowej jest źródłem rotacji.
W ten sposób stale implodująca złamana czasoprzestrzeń tworzy uniwersalny moment obrotowy i organizuje materię/energię w harmonijnie osadzonych tori obrotowych; galaktyki z miliardami gwiazd, gwiazdy z dziesiątkami planet, planety z obracającymi się półkulami itp. Systemy te wydają nam się atomami, bio-podmiotami, systemami gwiazdowymi i rozległymi galaktykami, ale są one jedynie aspektami tej samej kosmicznej pojedynczości próżniowej, aczkolwiek w zróżnicowanej i zlokalizowanej formie.
Moment obrotowy galaktyki
Yin Yang
W centrum diagramu I Ching znajduje się Yin Yang, który reprezentuje nieodłączny obrót systemu i równowagę dynamiczną - energię w ruchu. Symbol przypomina torus oglądany z góry i, jak widzieliśmy, świat manifestu może być rozumiany jako powstały wyłącznie dzięki temu spinowi. Bez fundamentalnego spin czasoprzestrzenny nie byłoby formy; spin zawala symetrię próżni i tworzy pulsujące cykle ekspansji i implozji, różnicuje i definiuje potencjał energetyczny próżni i tworzy wszystkie dostrzegalne zjawiska.
tai-chi
Jako całość, widzimy w I Ching doskonały obraz zunifikowanej teorii pola sprzed trzech tysięcy lat, która zawiera opis energii absolutnej, energii dynamicznej i tego, jak interakcje między nimi tworzą uniwersalny spin skutkujący wszelką manifestacją!
Provided by The Resonance Project
The I Ching depicts the 64 tetrahedral array:
Zobacz wideo:Heaven and earth interacting is tranquility.” – I Ching
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz