niedziela, 3 czerwca 2018

"A Message of Wisdom and Love"

Zdjęcie użytkownika Czaro-Sław.

Shekhina (h) Shekina (h), Schechina (h) lub Shechina (h) - jest angielską transliteracją hebrajskiego słowa oznaczającego mieszkanie lub zasiedlenie boskiej obecności Boga. Koncepcja Shekhinah kojarzy się z pojęciem Ducha Świętego w żydowskiej tradycji a także reprezentuje kobiece cechy obecności Boga. (Wikipedia)
💮💮💮
"Ustanawiając siebie jako pośredników, kapłani domagali się kontroli nad ludzką zdolnością do bezpośredniego poznania Boga w sobie. Brzydzili się i nie ufali Szekinowskim sposobom objawienia. Pogardzali Izydą i innymi przedstawieniami Wielkiej Matki, ponieważ nie mogli wykorzystać Bogini do własnych celów. Kobiety, które były silne w starych tradycjach matriarchalnych, były postrzegane jako groźne, ponieważ nie można ich było łatwo kontrolować, a także dlatego, że posiadały moce, jakich pożądało kapłaństwo. Dlatego wielu mężczyzn na stanowiskach religijnych patrzyło na kobiety, jako kusicielki odpowiedzialne za upadek ludzkości i zepsucie ciała. Większość mężów trzymała swoje żony i córki jako swoje własności, niewolnice dla ich fizycznych przyjemności. Kobiety, które były znane z wielbienia Bogini były często postrzegane jako dziwki i nierządnice."
Claire Heartsong "A Message of Wisdom and Love"

 Zdjęcie użytkownika Czaro-Sław.

🌺🌺🌺
Ostatnia wieczerza zawiera wiele anomalii, w tym wiszącego graala po lewej stronie obrazu, odkrytego przez zespół ekspertów sztuki, który odrestaurował obraz w latach 1979-1999. Podobno w późnym średniowieczu wielu malarzy zawierało w swoich dziełach - dodatkowy węzeł "węzeł Izydy". W ich obrazach według Javiera Sierry w "Tajemnej wieczerzy", węzeł (jak jeden w prawym dolnym rogu obrusu na obrazie) symbolizował, że obraz był poświęcony Marii Magdalenie i "sekretnej tradycji" (pełne człowieczeństwo Jezusa, wzniesione na płaszczyźnie duchowej).
Linia narysowana z kielicha ("graala") unosząca się nad głową apostoła po lewej stronie i węzeł w obrusie przechodzi bezpośrednio pod brodę "umiłowanego ucznia" (Marii Magdaleny), gdzie ręka Piotra tnie na czakrze gardła w groźnym geście, a także przez lewą rękę Jezusa (symbol kobiecości). Pomiar między miseczką kielicha i podbródka "Ukochanego" jest taki sam jak odległość od jej brody do lewej ręki Jezusa, podczas gdy odległość od ręki Jezusa do węzła w obrusie jest podwójna. Umieszczając te symboliczne elementy w bezpośredniej relacji ze sobą (racje 1: 1: 2), Leonardo najwyraźniej mówił, że te elementy - Graal, uciszanie Marii Magdaleny, "lewa ręka" Jezusa i węzeł Isis reprezentująca tajną tradycję - są integralnie połączone. Stosunek ten jest początkiem słynnej "sekwencji Fibonacciego" - symbolu życia.

 Zdjęcie użytkownika Czaro-Sław.
margaretstarbird.net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz