sobota, 5 marca 2016

Ukrywany przez władze egipski labirynt.

Ukrywany przez władze egipski labirynt.
Od samego początku wszyscy są zachwyceni piramidami w Gizie i ich tajemnicami, ale są miejsca w Egipcie, które są równie magiczne, a jeszcze mniej znane
społeczeństwu. Istnieje wiele odkryć które znajdują się pod powierzchnią naszej planety, które potencjalnie mogą zmienić sposób, w jaki patrzymy na naszą historię. Jednym z nich jest zapomniany świat podziemnych komór i tuneli, które nie zostały zbadane przez wieki. Wymieniane w różnych starożytnych tekstach i lokalnych legendach, te tajemnicze komnaty pozostawały uznane za mit, aż do momentu ich odkrycia.

Niezwykły starożytny podziemny labirynt w Egipcie może być łatwo uznany za jedno z największych odkryć starożytnego Egiptu. Ale tylko nieliczni są świadomi istnienia tego niesamowitego labiryntu. Według garstki osób znajdują się tam liczne odpowiedzi na zagadki naszej historii. Labirynt jest bez wątpienia jednym z tych niesamowitych starożytnych miejsc, które są zagubionym klejnotem w dzisiejszej historii.

Ten tajemniczy podziemny kompleks jaskiń i komór ma skrywać tajemnice pochodzenia ludzkości, mają się też znajdować tam święte starożytne teksty z Atlantydy.

Labirynt był opisywany przez autorów takich jak Strabon czy Herodot, którzy mieli okazję być w tym labiryncie zanim zniknął po nim ślad. Według pisma napisanego przez Herodota w IV wieku przed naszą erą: "labirynt był położony nieco powyżej jeziora Moiris i prawie na przeciwko tego co było nazywane Miastem Krokodyli". Na podstawie opisów pochodzących ze starożytnych tekstów ludzi którzy odwiedzili magiczny labirynt, w XVII wieku niemiecki uczony jezuita Atanazy Kircher stworzył pierwszy obraz tajemniczego labiryntu (zdjęcie powyżej). Herodot opisywał go tak: "Ma dwanaście dziedzińców z bramami naprzeciwko siebie, sześć po północnej stronie i sześć po południowej, są połączone ze sobą i tym samym otaczają siebie. Nie ma w nim dwóch takich samych komór, jeden rodzaj komór jest niżej drugi pod nimi, jest ich trzy tysiące z każdego rodzaju po tysiąc pięćset. Ten górny zestaw komór zobaczyliśmy sami..."

Według tych opisów tajemnicza podziemna świątynia składa się z 3000 pokoi, które różnią się od siebie niesamowitymi hieroglifami. Kompleks ma znajdować się niecałe 100 km od Kairu w Hawarze. Tam w 2008 roku grupa naukowców z Belgii i Egiptu przybyła aby zbadać tajemnicze budowle znajdujące się właśnie pod ziemią. Użyto do tego specjalnej technologi w nadziei na znalezienie i rozwiązanie zagadki labiryntu. Naukowcy byli w stanie potwierdzić obecność podziemnych struktur niedaleko piramidy Amenemhata III.

Bez wątpienia, ekspedycja kierowana przez Petrie natknęła się na jeden z najbardziej niesamowitych obiektów i to wcale nie musieli kopać w celu potwierdzenia jego istnienia. To niesamowite odkrycie zostało utrzymane w ciszy, nie było rozgłosu tak jak to się zazwyczaj dzieje w takich przypadkach. Wyniki wyprawy opublikowano w 2008 roku w czasopiśmie naukowym NRIAG oraz wyniki badań były upublicznione na wykładzie na Uniwersytecie w Gandawie o czym dobrze wiedziały media belgijskie.

Znalezisko zostało szybko wyciszone, ponieważ sekretarz generalny Najwyższej Rady Starożytności w Egipcie zakazał publikacji kolejnych informacji na temat tego odkrycia ze względu na bezpieczeństwo narodowe.

Louis de Cordier, główny badacz na tamtej wyprawie czekał cierpliwie przez dwa lata, aby potwierdzić wyniki i je opublikować niestety zostało to zablokowane. W 2010 roku de Cordier otworzył stronę internetową Labirynt Egiptu, w celu udostępnienia informacji całemu światu - http://www.labyrinthofegypt.com. Nawet jeśli naukowcy potwierdzili istnienie podziemnego kompleksu i tak muszą być przeprowadzone główne wykopaliska w celu zbadania tego miejsca.

Pozostaje pytanie dlaczego to niesamowite i historycznie ciekawe miejsce zostało wyciszone przez władze. To sprawia, że zastanawiamy się ile jest jeszcze takich miejsc na Ziemi.

http://paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/swiat-nauka-odkrycia/item/675-ukrywany-przez-wladze-egipski-labirynt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz