czwartek, 15 kwietnia 2021

Badanie z Uniwersytetu w Tel Awiwie: Wariant koronawirusa dotyka osoby zaszczepione 8 razy bardziej niż nieszczepione

uncovering truth eraoflightdotcom

W badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet w Tel Awiwie stwierdzono, że południowoafrykański wariant koronawirusa dotyka osoby zaszczepione 8 razy bardziej niż te, które nie zostały zaszczepione. Badanie wykazało, że południowoafrykański wariant koronawirusa (B.1.351) został znaleziony 8 razy częściej u osób, które były szczepione niż u tych, które nie były szczepione.

W badaniu tym pomagał również czołowy izraelski dostawca usług medycznych, Clalit Health Services.

"Stwierdziliśmy nieproporcjonalnie wyższy wskaźnik wariantu południowoafrykańskiego wśród osób zaszczepionych drugą dawką, w porównaniu do grupy nieszczepionej" - powiedział Adi Stern z Uniwersytetu w Tel Awiwie.

"Oznacza to, że wariant południowoafrykański jest w stanie, do pewnego stopnia, przebić się przez ochronę szczepionki".

W badaniu tym obserwowano około 400 osób, które zostały zaszczepione szczepionką BioNTech/Pfizer.

Osoby te zaraziły się wariantem koronawirusa. Obserwację porównano następnie z taką samą liczbą osób nieszczepionych, które zostały zarażone.

"Jest to pierwsze na świecie badanie oparte na rzeczywistych danych, które pokazuje, że szczepionka jest mniej skuteczna przeciwko wariantowi południowoafrykańskiemu, w porównaniu zarówno z oryginalnym wirusem, jak i wariantem brytyjskim" - powiedział profesor Ran Balicer, dyrektor badań w Clalit.

Stern powiedział, że wyniki badania były zaskoczeniem.

"Opierając się na wzorcach w populacji ogólnej, spodziewalibyśmy się tylko jednego przypadku wariantu południowoafrykańskiego, ale zobaczyliśmy osiem" - powiedział Stern w wywiadzie dla Times of Israel.

"Oczywiście, ten wynik nie sprawił, że byłem szczęśliwy".

dodał,

"Nawet jeśli wariant południowoafrykański przełamuje ochronę szczepionki, nie rozprzestrzenił się szeroko w populacji".

"Te wstępne wyniki wymuszają ścisłą ciągłą uwagę na rozprzestrzenianie się tego szczepu w Izraelu, podkreślając potrzebę monitorowania epidemiologicznego i systematycznego sekwencjonowania, w celu powstrzymania dalszego rozprzestrzeniania się wariantu południowoafrykańskiego w Izraelu".

Wariant południowoafrykański stanowił mniej niż jeden procent wszystkich przypadków COVID-19 w Izraelu, podała AFP, powołując się na badanie.

"Oznacza to, że szczepionka Pfizer-BioNtech, choć wysoce ochronna, prawdopodobnie nie zapewnia takiego samego poziomu ochrony przed południowoafrykańskim (B.1.351) wariantem koronawirusa" - stwierdzono w badaniu.

Niedawno szokujące badanie ujawniło przerażające niebezpieczeństwa związane ze szczepionkami mRNA COVID-19 wywołującymi chorobę opartą na prionach, powodującą stopniową degenerację mózgu.

Priony wywołane przez szczepionkę mRNA mogą powodować choroby neurodegeneracyjne, ponieważ pamięć długotrwała jest podtrzymywana przez białka podobne do prionów.

Badanie wykazało, że szczepionka oparta na mRNA może również powodować ALS, zwyrodnienie przednich płatów skroniowych, chorobę Alzheimera i inne neurologiczne choroby degeneracyjne u odbiorców szczepionki.


**Source

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz