Owszem są takie sytuacje, w których podanie leków (z poniższej listy) jest uzasadnione (w stanach ostrych) i mogą uratować życie. Ale najczęściej leki na receptę przyjmowane są (niepotrzebnie!!) przez dłuższy okres czasu i taki stan rzeczy może nie tylko nie poprawić Twojego zdrowia, ale je pogorszyć (baa nawet zrujnować)!! Dlaczego napisałam – niepotrzebnie – ponieważ leki wymienione na poniższej liście ukrywają podstawowy problem zdrowotny, nie leczą przyczyny, maskują objawy. Maskowane objawy mogą być przyczyną kolejnego schorzenia. Przykład: IPP ( inhibitory pompy protonowej). IPP TYLKO USUWAJĄ SKUTEK, a nie są lekarstwem na to, co powoduje problemy żołądkowe. Inhibitory pompy protonowej mają za zadanie hamować wytwarzanie kwasu solnego przez pompę protonową, która znajduje się w błonie śluzowej żołądka. Hamowanie wytwarzania kwasu solnego powoduje spowolnione trawienie (szczególnie białka). W konsekwencji etap trawienia w żołądku przedłuża się, zwieracz jest narażony na długi skurcz. Jeżeli sytuacja powtarza się coraz częściej w końcu zwieracz rozluźnia si,ę i zaczyna przepuszczać! Efektem jest pojawiająca się zgaga. Ale zgaga to tak naprawdę „najmniejszy” problem. Jaki jest większy problem? Źle przetrawione białka nasz system immunologiczny zaczyna traktować jak wroga i zaczyna walczyć „same ze sobą” i wytwarza stan zapalny, który lokuje się w różnych miejscach i może powodować np. alergie, astmę, problemy skórne, choroby tarczycy.
Żyjemy w czasach, w których na każdą dolegliwość mamy inny lek. Mało tego, żyjemy w czasach, w których lek, który „pomaga” na jedną dolegliwość i przy okazji powoduje inną. Jak już wspomniałam powyżej medycyna akademicka koncentruje się na zarządzaniu i tłumieniu pojedynczych objawów po kolei, zamiast uważnie identyfikować pierwotną przyczynę/przyczyny i pracować nad usunięciem jej w holistyczny sposób!
Niestety, w wielu przypadkach istnieje również ryzyko uzależnienia od leków na receptę.
Nadużywanie leków od lat stale rośnie.
Nie wspominając, że większość leków na receptę dla chorób przewlekłych wiąże się z niedoborami składników odżywczych, witamin i minerałów oraz szeregiem skutków ubocznych, które stają się kolejną walką o zdrowie.
Najczęściej przepisywanymi lekami terapeutycznymi są leki przeciwdepresyjne, przeciwbólowe i przeciwhiperlipidemiczne (takie jak leki na cholesterol).
Istnieje większe ryzyko zgonu z powodu możliwej do uniknięcia niepożądanej reakcji na lek niż śmierć z powodu choroby układu krążenia, raka płuc, raka piersi lub cukrzycy. [1]
To jest powód do niepokoju!!!
Oto lista 5 leków na receptę, na które należy uważać!
1. Inhibitory pompy protonowej2. Prednizon
3. Statyny
4. Leki antydepresyjne
5. Opioidy
Opublikowano 16 minutes ago, autor: An..
Dawniej nas uczono zdrowego rozsądku,
Pamiętaj chemiku młody wlewaj zawsze...
Młody lekarzu po pierwsze drugie i trzecie'
Nie szkodzić... bo ciało samo się naprawia.
A młody świeżo upieczony farmaceuto:
Że każdy lek to rozcieńczona trucizna ...
Kto teraz odważy się o tym głośno mówić?
autor blogu
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz