piątek, 21 stycznia 2022

600 austriackich policjantów domaga się by rząd anulował tyrański mandat


 

600 austriackich funkcjonariuszy organów ścigania napisali do austriackiego ministra spraw wewnętrznych, żądając, aby propozycje przymusowego szczepienia zostały wycofane i że uprzedzenia wobec unvaxed być zakończone.

List, napisany 10 stycznia, został podpisany przez trzech pracowników organów ścigania, którzy twierdzą, że reprezentują prawie 600 swoich współpracowników i został napisany do austriackiego ministra spraw wewnętrznych Gerharda Karnera.

"Nie chcemy, aby podczas pokojowych demonstracji, które w większości zostały zorganizowane z powodu rosnącego niezadowolenia obywateli z polityków, stawiano czoła społeczeństwu w sposób zagrażający" - napisali autorzy listu.

W miniony weekend w Austrii odbyły się liczne protesty, m.in. w Wiedniu, gdzie w sobotę około 20 tys. protestujących wyszło na ulice, by sprzeciwić się propozycjom wprowadzenia obowiązku szczepień ochronnych dla wszystkich obywateli powyżej 18. roku życia.

W odpowiedzi na list austriackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stwierdziło, że "osobom, które go podpisały, można przypisać wyraźną orientację polityczną".

"85% z 32.000 austriackich policjantów zostało już poddanych szczepieniom ochronnym, to jasna deklaracja" - dodało ministerstwo.

Z kolei autorzy listu zaprzeczyli temu, twierdząc, że nie są związani z żadną partią polityczną.

"Nie jesteśmy skrajnie prawicowymi ani skrajnie lewicowymi ekstremistami, nie jesteśmy antyszczepionkowcami ... jesteśmy grupą kilkuset policjantów z całej Austrii ... łączy nas troska o praworządność, wolność myśli, nasze podstawowe prawa, a także o nasze zdrowie" - napisali.

Autorzy wystosowali następnie szereg żądań do ministra spraw wewnętrznych Karnera, z których pierwsze dotyczyło tego, aby "zagwarantował, że w Austrii nie zostanie wprowadzony żaden zawodowy lub ogólny nakaz szczepień przeciwko woskowinie ani żadna inna forma pośredniego przymusowego szczepienia przeciwko woskowinie".

Następnie zażądali zawieszenia tzw. polityki 3G w miejscu pracy, która ogranicza dostęp tylko do tych osób, które zostały uodpornione przeciwko COVID-19, uzyskały wynik negatywny lub wyleczyły się z tej choroby.

Alternatywnie, autorzy opowiadali się za zniesieniem tej zasady lub jej modyfikacją na zasadę 1G, wymagającą po prostu negatywnego testu dla każdego, aby zapewnić, że "dyskryminacja nieszczepionych kolegów zostanie zakończona".

Ostatecznie autorzy zażądali, aby uważano ich raczej za sprzymierzeńców niż przeciwników społeczeństwa.

"Chcemy być dla ludzi, jako przyjaciel i pomocnik" - napisali.

Od czasu ujawnienia propozycji obowiązkowej szczepionki w Austrii w każdą sobotę odbywają się wiece antyszczepionkowe, które w większości przebiegają pokojowo, z kilkoma tylko przypadkami starć policji z protestującymi.


**Source

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz