Moderatorzy" w Cornell University na serwerze arXiv, open-access archiwum i bezpłatna usługa dystrybucji materiałów naukowych, zostały zmuszone do cenzurowania badań naukowych, które jak twierdzą, zawierają "treści podburzające i nieprofesjonalny język".
Jako "serwer preprintów" dla wstępnych wersji badań naukowych, które są moderowane, ale jeszcze nie zrecenzowane lub opublikowane, arXiv ma być neutralny, jeśli chodzi o to, co jest publikowane. W rzeczywistości jednak arXiv selektywnie cenzuruje badania, a nawet zakazuje naukowcom publikowania prac o "kontrowersyjnych" poglądach.
W jednym przypadku naukowcy próbowali opublikować pracę prezentującą pogląd przeciwny do innego badania na temat nadprzewodnictwa w temperaturze pokojowej. Naukowcy popierający przeciwny punkt widzenia są podobno teraz "w gorącej wodzie kąpani" na arXiv za to, że ośmielili się przeciwstawić "konsensusowi".
W ramach kary za sprzeczne poglądy serwer zakazał fizykowi teoretycznemu Jorge Hirschowi z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego (UCSD) publikowania czegokolwiek na platformie przez sześć miesięcy.
"Hirsch był autorem wielu prac, które miały na celu przedstawienie odmiennego punktu widzenia na dany temat - od pracy opublikowanej w październiku 2020 r. w Nature, której autorem był zespół kierowany przez fizyka z Uniwersytetu w Rochester, Rangę Diasa" - donosi Reclaim the Net.
"Jak to robią naukowcy, Hirsch był sceptycznie nastawiony do wyników badań i poprosił Diasa o surowe dane, z których część, po wielu odmowach, została w końcu dostarczona przez współautora. Stosunki między naukowcami uległy zepsuciu, co uwidoczniło się w ich kolejnych pracach".
Hirsch przygotował dwie własne prace na podstawie tych danych, ale obie zostały zablokowane przez administratorów arXiv, którzy usunęli również inną pracę autorstwa Diasa. Wiele badań zostało wycofanych z powodu sfałszowanych recenzji.
"Hirsch twierdzi jednak, że zarówno jemu, jak i Diasowi nie powinno się zabraniać publikowania prac, ponieważ oznacza to uniemożliwienie naukowcom pracy" - dodaje Reclaim the Net.
"Hirsch uważa, że zakazy i usunięcia są 'bardzo niesprawiedliwe' i wezwał arXiv, by nie przedkładał swoich 'arbitralnych, zadufanych w sobie standardów decorum' nad prawo naukowców do prowadzenia nieskrępowanej debaty i do tego, by ich argumenty były 'oceniane merytorycznie'."
Ile opublikowanej "nauki" jest tak naprawdę prawdziwą nauką?
Na swoją obronę arXiv, który przechowuje ponad dwa miliony preprintów, i jego 200 moderatorów mówią, że cenzura jest konieczna, aby zapewnić, że publikowane są tylko prace z "poprawnymi" wnioskami.
"Jeśli pozwolimy na takie rzeczy, jaka jest różnica między arXiv a Twitterem?" - pyta Paul Fendley, fizyk z Uniwersytetu Oksfordzkiego, który zasiada w komitecie doradczym arXiv.
Dr Marcia Angell wygłosiła wykład na temat oszukańczych recenzji i innych problematycznych elementów współczesnej "nauki", opisując, w jaki sposób specjalne interesy manipulują "nauką", aby zapewnić, że tylko pewne narracje zostaną upublicznione.
Angell uczęszczała do Harvard Medical School i jest emerytowanym redaktorem naczelnym The New England Journal of Medicine (NEJM). Od wielu lat zajmuje się tym tematem, nawet wtedy, gdy było to niepopularne i "konspiracyjne".
"Nauka w dzisiejszych czasach to bardziej sztuka kłamania niż sprawdzalna prawda i fakty" - napisał ktoś w Natural News.
"To tyle, jeśli chodzi o wiarę we wzajemną weryfikację oraz uczciwość i rzetelność czasopism" - napisał inny.
Jeśli chodzi o arXiv, to repozytorium to idzie w ślady Big Tech, jawnie cenzurując "kontrowersyjną" naukę i najwyraźniej wspierając status quo pseudonauki.
Morał z tej historii jest taki: uważaj na to, co przyjmujesz jako "naukę", bo może się okazać, że nie jest ona tym, czym się wydaje.
**Source
Absolutnie nic nie jest tym, czym wydaje się być, ponieważ prawdziwa natura rzeczy pozostaje głęboko ukryta pod pozorami rzeczywistości.
niedziela, 10 kwietnia 2022
Science Papers teraz podlega skrajnej cenzurze, jeśli kwestionują "oficjalną" narrację na cokolwiek
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz