piątek, 23 grudnia 2022

f Only I Knew Then.... - Część 2/2


Grudzień 23, 2022 przez Steve Beckow


Gdybym tylko wiedział wtedy - Ja, Paul i tata

(Nawiązanie do części 1, z wczoraj).

Czuję się refleksyjnie w czasie Xmastime. /święta X/ Zdarza się to co roku.

Ostatnio przyglądam się przywództwu, ponieważ zbliża się Rewal. Będzie to spory szok dla systemu, gdy nagle staniemy się bogaci i chcę zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby zmniejszyć wpływ niedostatku i ucisku na nas.

Nasze przywództwo musi odejść od starych paradygmatów; dlatego myślę o starych paradygmatach, od których musimy odejść właśnie teraz.

***


Antytezą wolności, która jest nowym paradygmatem, jest dominacja. Dyktatorzy dominują.

Tym, co czyni dyktatora jest to, jak daleko dana osoba jest skłonna posunąć się w swoich działaniach. Noc długich noży, kiedy Hitler wymordował opozycję? Wlewanie ogromnych ilości oleju mineralnego do gardła swoich wrogów jak Mussolini? Walizkowa bomba atomowa?

Na każdym kroku Hitlera, łącznie z inwazją na Rosję, widać było, że dobrze przygotowany, zaawansowany technologicznie naród obezwładnia nieprzygotowany, nierozwinięty, mniejszy naród. W końcu obudziło to parę gigantów przemysłowych, które zatrzymały i przytłoczyły go.

Jak daleko Hitler był gotów się posunąć? Był gotów wytępić swoich "wrogów"- Żydów, komunistów, Cyganów, rosyjskich żołnierzy, niepełnosprawnych, niewolników, itd.

Narysuj pod tym miejscem wielką linię.

Po tej stronie linii leżą dwie cechy: Po pierwsze, impulsy napędzane przez bazarowe pragnienia, emanujące z samozachowawczej struktury myślowej, którą nazywamy "ego", a po drugie, zestaw przekonań, które pozostawiają osobie i jej grupom kontrolę nad sytuacją: darwinizm społeczny, supremacja rasowa, dominacja płci, cokolwiek, co może być użyte do zapewnienia kontroli.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po tej drugiej stronie linii leżą również dwie cechy: Po pierwsze, zaczyna być odczuwalny ton sumienia w stopniu, w jakim wpływa on na wybór, a po drugie, pojawiające się za pomocą jakichkolwiek środków uznanie, że każda jednostka, pomijając okoliczności medyczne, biologiczne, prawne lub inne (jak wiek dziecka lub uwięzienie za morderstwo), ma wolność wyboru.

Nieważne, skąd to poczucie pochodzi; uznają oni wolność wyboru jako niezbywalne prawo, które nie szkodzi drugiemu człowiekowi i widzą w tym możliwą do obrony zasadę i stanowisko.

Nie chcę przesadzać, ale powrót od bycia policjantem świata w wieku 28 lat podczas studiowania karate, do miejsca, w którym jestem teraz, jest przykładem podążania za tym wzorem społecznego dojrzewania.

Przypuszczam, że tak to znam, z obserwacji we własnym życiu.

Fala miłości płynie z mojego serca i myślę: Gdybym tylko wiedział wtedy to, co wiem teraz....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz