sobota, 27 sierpnia 2022

Europejskie ceny gazu ziemnego są 6 razy wyższe niż w zeszłym roku, i to jest powodem powszechnych niepokojów społecznych w całej Europie

 

To będzie gorzko zimna zima dla całej masy ludzi.  W szczególności, rzeczy są prawdopodobnie dostać naprawdę niewygodne w Europie.  Gwałtownie rosnące ceny energii i obawy o potencjalne niedobory powodują niepokój na całym kontynencie, a powszechne protesty już się rozpoczęły.

Koszty życia stały się niezwykle bolesne dla tych, którzy znajdują się na dole ekonomicznego łańcucha pokarmowego, a ludzie chcą, aby ich rządy coś zrobiły.  Oczywiście to właśnie dzieje się zawsze, gdy narody przyjmują socjalizm.  Oczekuje się, że rządzący rozwiążą każdy problem, ale tym razem ograniczenia socjalistów rządzących Europą staną się bardzo wyraźne.

Dzięki wojnie na Ukrainie i wielu innym czynnikom, cena gazu ziemnego w Europie jest obecnie około sześć razy wyższa niż w zeszłym roku...

    Europejskie ceny gazu ziemnego odetchnęły z ulgą wśród kolejnych oznak, że gwałtowny wzrost kosztów energii paraliżuje produkcję gospodarczą, wywierając presję na polityków, by rozwiązali kryzys, gdy do zimy pozostało zaledwie kilka miesięcy.

    Benchmark futures wycofał się po osiągnięciu rekordowego poziomu w poniedziałek. Ceny są nadal około sześć razy wyższe niż w tym czasie w zeszłym roku, z paniką rozprzestrzeniającą się w krajach przed szczytem zimowego zapotrzebowania.

Nie trzeba dodawać, że wiele osób w Europie jest całkowicie oszołomionych wysokością swoich rachunków za energię, a w związku z tym szykuje się potężny odwet.

W rzeczywistości, zaczynamy już widzieć bardzo duże protesty w wielu różnych krajach...

    Brytyjska grupa "Don't Pay UK" wzywa ludzi do bojkotu rachunków za energię od 1 października, podczas gdy wspierana przez związki zawodowe kampania "Enough is Enough" rozpoczęła serię wieców i akcji w połowie sierpnia, wzywając do podwyżek płac, limitów czynszów, tańszej energii i żywności oraz podatków od bogatych.

    Pogłębiający się kryzys kosztów utrzymania w Europie sprawił, że pracownicy we Francji, Hiszpanii i Belgii rozpoczęli już strajki w sektorze transportu publicznego, zdrowia i lotnictwa, domagając się wyższych płac, które pomogą im poradzić sobie z gwałtownie rosnącą inflacją.

Ale to dopiero początek.

W miarę jak zapasy stają się jeszcze bardziej ograniczone tej zimy, koszty energii będą tylko rosły.

Wielu urzędników w Europie jest bardzo zaniepokojonych możliwością wystąpienia niedoborów i przerw w dostawach prądu.

Już teraz kryzys energetyczny zmusza niektóre duże firmy do znacznego ograniczenia działalności...

    Lista branż, które ograniczają produkcję jest coraz dłuższa. Największa polska firma chemiczna, Grupa Azoty SA, wstrzymała produkcję niektórych swoich kluczowych produktów i ograniczyła produkcję amoniaku z powodu rekordowych cen gazu - poinformowała we wtorek w oświadczeniu.

Jeśli wojna na Ukrainie nie zakończy się szybko, ten kryzys nie zniknie w najbliższym czasie.

Mieszkańcy Europy zostaną więc poproszeni o dodatkowe wyrzeczenia w nadchodzących miesiącach.  W tym tygodniu prezydent Francji Emmanuel Macron faktycznie użył sformułowania "koniec obfitości", aby opisać to, z czym wkrótce będą musieli zmierzyć się obywatele jego kraju....

    Emmanuel Macron ostrzegł Francuzów, że czekają ich wyrzeczenia i to, co nazwał "końcem obfitości", na pierwszym po wakacjach posiedzeniu gabinetu jego rządu.

    Prezydent, przemawiając przed ministrami w Élysée, powiedział, że kraj jest w "punkcie krytycznym" i stoi w obliczu trudnej zimy oraz nowej ery niestabilności spowodowanej zmianami klimatycznymi i inwazją Rosji na Ukrainę.

Bazując na gniewie, którego już jesteśmy świadkami, nie sądzę, by mieszkańcy Europy zbyt dobrze znosili "koniec obfitości".

W międzyczasie ceny energii w Stanach Zjednoczonych również szybują w górę.  W tym momencie cena gazu ziemnego w USA wzrosła o ponad 150 procent w 2022 roku...

    Ceny gazu ziemnego w USA przekroczyły we wtorek na krótko poziom 10 dolarów za milion brytyjskich jednostek termicznych (BTU), najwyższy od 2008 roku. W tym roku wzrosły o ponad 150 proc.

Około połowa populacji używa gazu ziemnego do ogrzewania swoich domów.

**By Michael Snyder

**Source

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz