piątek, 17 stycznia 2020

Czy materię i energię można zamienić na informację i za jej pomocą kierować wszystkimi zdarzeniami?

https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/82565112_3326839900723930_3948521240901189632_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ohc=DOuOHgglieEAX9aaVO_&_nc_ht=scontent.fktw1-1.fna&oh=95bf8ab64e3074acdfc933636c6547dc&oe=5E9AE6A8




Źródło: Internet
Gennadij Iwanowicz Szypow był wykładowcą fizyki na Uniwersytecie Moskiewskim. Został stamtąd usunięty, gdyż uczył studentów elementów wymyślonej przez siebie teorii próżni, wyklętej przez oficjalną naukę. Jego założenia są rewolucyjne.

Podobno na bazie jego teorii zbudowano kilka urządzeń, których współczynnik sprawności wynosi od 300 do 500%, chociaż według znanych praw fizyki, taki współczynnik nie może przekraczać 100%. Inaczej mówiąc, stworzono perpetuum mobile. Takimi urządzeniami są np. grzejniki domowe, które, pobierając 1 kilowat energii elektrycznej, produkują 4 kilowaty energii cieplnej.

Teoria próżni fizycznej Gennadija Szypowa dowodzi istnienia dotychczas nieznanych, niewidzialnych rodzajów materii i energii. Wynika z niej też, że pewnego rodzaju promieniowanie pędzi z szybkością miliardy razy większą od prędkości światła. Być może jest to nawet prędkość nieskończona.

Według teorii Szypowa, 1 centymetr sześcienny próżni fizycznej zawiera energię wystarczającą do zaspokojenia dziesięcioletnich potrzeb energetycznych całej ludzkości. Współpracujący z Szypowem rosyjscy naukowcy pracują nad urządzeniem, dzięki któremu będzie można pobierać niemal nieograniczone ilości czystej energii z dowolnego miejsca na planecie czy w kosmosie. Podobno takie urządzenie będzie gotowe za kilka lat.

Szypow zakłada istnienie pola świadomości, które określa jako „pole torsyjne”, jako że związane jest z ruchem wirującym. Najważniejszym wynalazkiem opartym na teorii próżni jest generator torsyjny, którego twórcą jest Anatolij Akimow. Wykorzystując własności tego pola, stworzono nowy, rewolucyjny system łączności. Z najodleglejszymi miejscami w kosmosie można będzie połączyć się natychmiast, bez zakłóceń, a nadajnik będzie wymagał minimalnej ilości energii.

Teoria rosyjskiego naukowca obejmuje również istnienie świata materii subtelnej, posiadającego właściwości za pomocą których można będzie tę energię wykorzystywać do sterowania procesami zarówno tworzenia, jak i niszczenia obiektów materialnych. Pojawia się ona błyskawicznie, istniejąc natychmiast wszędzie. Jeśli zatem chcieć wykorzystać ją jako motor do kierowania procesami, to okazuje się ona do tego idealna. Za pomocą subtelnej materii można kontrolować każde zdarzenie.

   Poziomy rzeczywistości według Gennadija Szypowa
Równania, opisujące pole torsyjne i opisujące myśl są równaniami nieliniowymi. Zarówno pola, jak i myśli, mogą oddziaływać na siebie wzajemnie. Pole wytwarza pewne zagęszczenia zwane solitonami. Występują one jako samodzielne istnienia mające własną strukturę, swoją własną charakterystykę. Różnorodność tych zagęszczeń jest nieskończenie wielka, albowiem, kiedy myślimy, w naszej głowie pojawiają się one jako pewne obrazy – fizyczne, matematyczne itd. Te obrazy żyją. Nasz mózg to idealny odbiornik i generator pól torsyjnych o bardzo subtelnej wibracji.

Pola torsyjne przenoszą nie energię, a informację, co jest, z punktu widzenia teorii zarządzania – najbardziej efektywnym sposobem kierowania jakimikolwiek procesami, jako że do tego nie trzeba ogromnych zapasów energii. Jak wiadomo, wszelkie kierowanie związane jest z przekazywaniem sygnału, a dla wytworzenia go wymagana jest energia bardzo wysokiej mocy. W tym wypadku informacyjne sterowanie światowymi wydarzeniami, osiągane jest bez użycia jakiejkolwiek energii.

 
Szypow uważa również, że istnieje wszechświatowy Bank Danych. Podobnego zdania jest angielski fizyk teoretyk - Robert Penrose. Kilka lat temu przeanalizował on, skąd przychodzi nowa wiedza. Analiza ta dokonana została z pozycji współczesnej matematyki i fizyki. Penrose zauważył, że aby zrozumieć, skąd się bierze nowa wiedza, rozmaite twierdzenia i prawa, trzeba założyć istnienie kosmicznego „Centrum Informacji”, w którym zebrane są wszystkie wiadomości dotyczące wszystkiego, w pełnym zakresie. Zadaniem nauki jest poznanie sposobu, w jaki ta wiedza dostaje się do umysłów uczonych.

Choć badania Szypowa nie są wspierane przez znanych kolegów po fachu, to testuje on swoje koncepcje pracując w Ośrodku Ryzykownych i Nietradycyjnych Technologii WENT, w Rosji.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz