środa, 12 kwietnia 2023

Protestujący we Francji spalili biuro BlackRock

Zdaję sobie sprawę, że opublikowałem wiele negatywnych wiadomości na temat gospodarki i stanu rzeczy tutaj w USA i jestem pewien, że wielu uważa, że przesadzam i używam hiperboli.

Ale jednym z powodów, dla których można pokusić się o takie myślenie, jest to, że nie ma teraz zbyt wielu wiadomości o protestach i zamieszkach na całym świecie, a większość Amerykanów nie widzi niepokojów społecznych, gdy chodzi o ich codzienne sprawy.

Oto niedawny raport o tym, co dzieje się obecnie we Francji, gdzie wciąż trwają zamieszki i protesty.
Francuscy protestujący emeryci szturmują siedzibę BlackRock w Paryżu

przez ZeroHedge News

Wcześnie odnotowaliśmy, że protestujący na rynku emerytalnym we Francji zebrali się przed paryską siedzibą BlackRock. Obecnie protestujący przypuścili szturm na budynek.

Oto aktualne sceny z Paryża:

 BREAKING: BlackRock’s office in Paris.

From
QG le média libre
 
 
 Francja stoi w obliczu kolejnej fali powszechnych protestów i strajków po bezproduktywnej dyskusji premiera ze związkami zawodowymi. Nieosiągnięcie kompromisu w sprawie niepopularnej reformy emerytalnej, która wydłuża lata pracy dla poszczególnych osób, podsyciło trwające dwa i pół miesiąca niezadowolenie społeczne.

Oczekuje się, że w czwartek setki tysięcy ludzi będą protestować przeciwko reformie emerytalnej Emmanuela Macrona, która ma podnieść minimalny wiek z 62 do 64 lat.
 
 
 Liderzy związków zawodowych spotkali się w środę z premier Elżbietą Borne, ale po zaledwie godzinie rozmów - nie udało im się znaleźć porozumienia. The Guardian przedstawia wgląd w niektóre z tych rozmów:

    Cyril Chabanier, mówiąc w imieniu ośmiu głównych związków zawodowych Francji, powiedział: "Ponownie powiedzieliśmy premierowi, że jedynym demokratycznym rezultatem byłoby wycofanie tekstu. Premier odpowiedziała, że pragnie utrzymać tekst, co jest poważną decyzją."

Sophie Binet, nowa liderka związku zawodowego CGT, wezwała do kolejnych protestów i strajków po nieudanych rozmowach z premierem:

    "Musimy kontynuować mobilizację do końca, aż rząd zrozumie, że nie ma innego wyjścia niż wycofanie tej reformy" - powiedziała Binet.

Związki zawodowe planują utrzymać presję na rząd do czasu, aż Rada Konstytucyjna podejmie decyzję w sprawie reformy emerytalnej. Uważają, że jest jeszcze szansa na zablokowanie jej przed wejściem w życie 14 kwietnia. Jeśli związki nie odniosą sukcesu, strajki będą prawdopodobnie kontynuowane.

    "Mamy kryzys społeczny, mamy kryzys demokratyczny, jest problem, a prezydent ma rozwiązanie w swoich rękach" - powiedział w radiu RTL Laurent Berger, lider związku CFDT.

Bloomberg przytoczył ostatni sondaż, z którego wynika, że większość Francuzów sprzeciwia się reformie emerytalnej.
 
 

And most French people support pension reform protests.

Tymczasem Macron spotyka się dziś w Pekinie z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, podczas gdy Francja wchodzi w kolejną rundę masowych protestóws.

**By Brian Shillhavy

**Source 1 2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz