wtorek, 19 grudnia 2023

Traktat pandemiczny WHO zobowiązuje się do zwalczania nieposłuszeństwa



19 grudnia 2023 r. przez Steve Beckow


Traktat pandemiczny WHO przysięga rozprawić się z nieposłuszeństwem

Dokument wykorzystuje "zdrowie publiczne" do dyktowania globalistycznej agendy

Yudi Sherman, Frontline News, 15 grudnia 2023 r.

(https://frontline.news/post/who-pandemic-treaty-vows-to-crack-down-on-disobedience)

Traktat pandemiczny WHO przysięga rozprawić się z nieposłuszeństwem

Najnowszy projekt porozumienia Światowej Organizacji Zdrowia w sprawie pandemii wymagałby od krajów między innymi zwiększenia cenzury i rozprawienia się z podatnikami, którzy nie przestrzegają mandatów.

Przedstawiciele państw członkowskich spotkali się w zeszłym tygodniu w Genewie, gdzie spędzili trzy dni negocjując porozumienie w sprawie pandemii "w celu wzmocnienia globalnego zapobiegania pandemiom, gotowości i reagowania na nie, aby zapobiec powtórzeniu się skutków zdrowotnych, społecznych i gospodarczych spowodowanych pandemią COVID-19".

Była to siódma runda negocjacji w sprawie porozumienia, które ma zostać ratyfikowane w przyszłym roku.

Podczas gdy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdzi, że traktat nie wymaga od krajów zrzeczenia się suwerenności na rzecz globalistycznej organizacji, wykorzystuje pandemie jako pretekst do dyktowania globalnej polityki.

Na przykład w jednej z klauzul WHO żąda od rządów "zachęcania do zawieszenia broni w krajach dotkniętych pandemią w celu promowania globalnej współpracy przeciwko wspólnym globalnym zagrożeniom". W innej klauzuli kraje muszą egzekwować "równość płci" i umieszczać kobiety na stanowiskach kierowniczych, aby stworzyć odpowiednią "siłę roboczą w dziedzinie zdrowia i opieki".

Inne postanowienia dokumentu wymagają od rządów przyjęcia autorytarnego podejścia do pandemii, które wykracza poza zwykłe regulacje i obejmuje inżynierię społeczną. Na przykład w artykule 17 rządy muszą nie tylko opracować politykę zdrowia publicznego, ale także "politykę społeczną" mającą na celu "mobilizację kapitału społecznego w społecznościach w celu wzajemnego wsparcia".

W artykule 18 WHO wyjaśnia dalej, że rządy muszą promować "wiedzę na temat pandemii" - strategię, która, podobnie jak umiejętność korzystania z mediów, mówi społeczeństwu, komu ma ufać - i tłumić odmienne informacje.

"Strony wzmacniają wiedzę naukową, zdrowie publiczne i wiedzę na temat pandemii w społeczeństwie, a także dostęp do informacji na temat pandemii oraz ich skutków i czynników napędzających, a także zwalczają fałszywe, wprowadzające w błąd, dezinformację lub dezinformację, w tym poprzez skuteczną międzynarodową współpracę i współpracę, o której mowa w art. 16 niniejszego porozumienia", stwierdza umowa.

Ponadto rządy powinny opracować polityki, które wyeliminują nieprzestrzeganie "środków zdrowia publicznego i środków społecznych" oraz "zaufania do nauki i instytucji zdrowia publicznego".

"Strony, w stosownych przypadkach, przeprowadzą badania i poinformują o polityce dotyczącej czynników, które utrudniają przestrzeganie środków w zakresie zdrowia publicznego i środków społecznych w czasie pandemii oraz zaufania do nauki i instytucji zdrowia publicznego" - czytamy w dokumencie.

Państwa członkowskie są również zobowiązane do zaangażowania sektora prywatnego w działania związane z pandemią.

Rządy będą mogły wycofać się z porozumienia w sprawie pandemii dwa lata po jego podpisaniu, po czym porozumienie pozostanie w mocy przez kolejny rok.

W tym czasie WHO może ogłosić pandemię w dowolnym momencie i z dowolnego powodu. Przyczyną może być wirus taki jak COVID-19, stan społeczny taki jak samotność lub zjawisko takie jak "zmiana klimatu".

Porozumienie w sprawie pandemii wymaga od państw członkowskich przyjęcia podejścia do opieki zdrowotnej zwanego One Health, które twierdzi, że "zmiana klimatu" jest czynnikiem napędzającym ludzkie zdrowie. Na przykład cieplejszy klimat może napędzać inwazję kleszczy, które mogą przynieść ze sobą śmiertelne choroby, a zmieniające się wzorce pogodowe mogą powodować rozprzestrzenianie się ptasiej grypy.

Dlatego też agenda One Health stwierdza, że ponieważ choroby pandemiczne są odzwierzęce - przenoszą się ze zwierząt na ludzi - zdrowie ludzkie musi być postrzegane w kontekście zwierząt i środowiska, lub tak zwanego "interfejsu człowiek-zwierzę-środowisko".

Na wszystkich poziomach zapobiegania pandemii, gotowości i reagowania, państwa członkowskie WHO muszą przestrzegać agendy One Health, w tym w badaniach naukowych. Obejmuje to "uwzględnienie podejścia One Health w celu uzyskania dowodów naukowych, w tym związanych z naukami społecznymi i behawioralnymi oraz komunikacją ryzyka i zaangażowaniem społeczności", mówi porozumienie.

"Podejście to mobilizuje wiele sektorów, dyscyplin i społeczności na różnych poziomach społeczeństwa do współpracy w celu wspierania dobrobytu i zwalczania zagrożeń dla zdrowia i ekosystemów, przy jednoczesnym zaspokajaniu zbiorowej potrzeby czystej wody, energii i powietrza, bezpiecznej i pożywnej żywności, podejmowaniu działań w zakresie zmian klimatu i przyczynianiu się do zrównoważonego rozwoju" - dodaje WHO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz