niedziela, 20 marca 2022

Podczas gdy niektórzy usilnie walczą o ujawnienie NWO i Wielkiego Resetu, inni są indoktrynowani w nich jak w kulcie



Tajne stowarzyszenia; wszyscy słyszeliśmy ten termin, ale czym one są?  Niektóre inteligentne akry mówią: "Cóż, jeśli słyszałem o nich, to nie są one tak tajne, prawda?". Cóż, ja twierdzę, że to, iż o nich słyszałeś, nie oznacza, że znasz wszystkie ich sekrety i nie wiesz, o co tak naprawdę w nich chodzi. Z drugiej strony, mogą istnieć takie, o których nawet nie słyszeliśmy, co czyni je bardzo tajnymi stowarzyszeniami.

Fine Dictionary ujmuje to w bardzo prosty sposób: "stowarzyszenie, które ukrywa swoją działalność przed osobami niebędącymi jego członkami", natomiast Wikipedia dodaje do tego nieco więcej: "Tajne stowarzyszenie to klub lub organizacja, której działalność, wydarzenia, wewnętrzne funkcjonowanie lub członkostwo są ukryte. Stowarzyszenie może, ale nie musi próbować ukrywać swojego istnienia. Termin ten zazwyczaj nie obejmuje tajnych grup, takich jak agencje wywiadowcze lub partyzanckie grupy powstańcze, które ukrywają swoją działalność i członkostwo, ale są obecne publicznie", co lepiej wyjaśnia, dlaczego ten facet w pierwszym przypadku jest niepoprawny.

Proponowany plan zakłada omawianie różnych stowarzyszeń w kolejnych częściach, podczas gdy ten pierwszy felieton jest ich ogólnym przeglądem. Skoro już jesteśmy przy temacie tego, czym jest tajne stowarzyszenie, przyjrzyjmy się też, czym nie jest, o czym mówi drugi opis, i dodajmy do niego kilka słów.

Grupy takie jak BLM i Antifa nie kwalifikują się jako tajne stowarzyszenia, ale działają jak one i są zaliczane do agentów tajnej wojny lub rebeliantów, podczas gdy Światowe Forum Ekonomiczne i Rada Spraw Zagranicznych nie są nimi, mimo że są zarządzane jako jedność i obsługiwane przez tajne stowarzyszenia, a być może w ich skład wchodzą agenci tajnych służb porządkowych lub grupy aktywizujące (jak BLM i Antifa), które również mogą być tajnymi stowarzyszeniami.

Aby wyjaśnić tę kwestię, przyjrzyjmy się temu, co mówi Wikipedia:

"Dokładne kwalifikacje do uznania grupy za tajne stowarzyszenie są sporne, ale definicje generalnie opierają się na stopniu, w jakim organizacja nalega na zachowanie tajemnicy, i mogą obejmować przechowywanie i przekazywanie tajnej wiedzy, odmawianie członkostwa lub wiedzy o grupie, tworzenie osobistych więzi między członkami organizacji oraz stosowanie tajnych obrzędów lub rytuałów, które umacniają członków grupy".

Wydaje się, że jest ich pełno na kampusach uniwersyteckich, w biznesie i w systemach politycznych. Trzeba spojrzeć na różnicę między tym, czego przykładem jest wiara w religię chrześcijańską, a tym, czym jest wiara w "racjonalny" umysł człowieka. Wiara w naszego Stwórcę jest naturalna; jest dobra, ponieważ istnieje wyższy porządek, który przezwycięża słabości człowieka, podczas gdy podstawową ideą tajnych stowarzyszeń jest satanistyczna idea, że człowiek jest sam w sobie bogiem (bogami).

Prezydent John F. Kennedy wygłosił następujące przemówienie na temat tajnych stowarzyszeń:



Jedno z nich skutkuje wyższymi lub szlachetniejszymi prawami, które są niezmienne, wieczne i najwyższe, podczas gdy drugie jest zdeterminowane przez kaprysy oraz bezosobowe i dewiacyjne pragnienia bardzo omylnych ludzi. Proszę zauważyć, że realizacja tych wyższych praw i ideałów nie jest dobrze przestrzegana, podczas gdy realizacja bardziej rażących idei typu "człowiek jest najwyższy" jest zawsze fatalnie realizowana.

Jak zobaczymy w kolejnych felietonach, istnieje również wiele grup, które ukrywają się w systemach religijnych lub stanowią ich przedłużenie, i dlatego ideał czysto chrześcijański rzadko, jeśli w ogóle, jest realizowany, chociaż nauki podstawowych hebrajskich Dziesięciu Przykazań i znacznie obszerniejszego Kazania na Górze stanowią podstawę racjonalnego i duchowego życia dla tych, którzy chcą żyć szczęśliwie i owocnie.

"Racjonalny" to termin, którego bardziej adekwatna definicja Miriam-Webster brzmi: "mający rozum lub zrozumienie... odnoszący się do, oparty na lub zgodny z rozumem", a "Rozum" to "stwierdzenie przedstawione w wyjaśnieniu lub uzasadnieniu... rzecz, która czyni jakiś fakt zrozumiałym... zdolność pojmowania, wnioskowania lub myślenia, zwłaszcza w uporządkowany, racjonalny sposób... postępowanie dające zadowolenie" i można przyjąć, że to, co ułatwia życie i pozwala ludziom być bardziej towarzyskimi i bardziej pragnącymi pokoju, usprawiedliwia dobrze przeżyte życie i daje zadowolenie nie tylko sobie, ale i tym, których się kocha, i jest wiecznie wiążące i niezmienne, jest tym, czego należy szukać.

Z drugiej strony, gnostycka idea, że istnieje większe zrozumienie świata, wynikające z ludzkiej logiki czy racjonalnej myśli, niż to, które dał Stwórca tego świata. Polegają oni na swoich własnych pomysłach i ideach dotyczących tego, czym jest świat, jak jest prowadzony, jak go używać, manipulować nim i kontrolować, a zatem Bóg, który go stworzył, nie ma żadnego znaczenia.

 Tak, rozumiem, że nie tego naucza się na naszych uniwersytetach, ale takie są moje wnioski z własnych studiów. Zło jest satanistycznym buntem przeciwko boskiemu autorytetowi, a zatem odrzucenie boskiej mądrości i zastąpienie jej własnymi teoriami jest podstawą takiego zła, jak teorie marksistowskie, kultura "woke", hedonistyczne zniszczenia, współczesny Nowy Porządek Świata i zła siła stojąca za "Wielkim Resetem", a także podstawą tego, z czego składają się Tajne Stowarzyszenia.

BibleTools.org mówi o tym w następujący sposób: "Gnostycyzm jest trudny do zdefiniowania, ponieważ występuje w tak wielu odmianach i interpretacjach. Sam w sobie nie jest odrębnym wyznaniem czy religią, lecz filozofią religijną. Stanowi ramę, na podstawie której można wyjaśnić naturę Boga, stworzenia, dobra i zła, człowieka i cel życia (...);

Gnostycy dużo mówili o gatunku niefizycznych bytów zwanych archontami, które mogą opętać ludzkie ciała i manipulować nimi dla własnej korzyści. W Biblii znamy je jako diabły; ci, którzy są dobrze zorientowani w interwencjach ET na Ziemi, rozumieją je jako niefizycznych obcych. Więcej o archontach można przeczytać TUTAJ.

Koncepcje gnostyckie zazwyczaj wywodzą się z religii Persji i Indii (zoroastryzmu i hinduizmu), ale z czasem zostały uzupełnione i zmodyfikowane, zwłaszcza gdy zakorzeniły się w kulturze greckiej. Ponieważ pisma Platona pełne są gnostyckich koncepcji, w znacznym stopniu przyczynił się on do rozwoju gnostycyzmu.

Dziś mistycy żydowscy praktykują religię znaną jako kabała, gnostycką wersję judaizmu...", a w Księdze Rodzaju 3,1 mówi o "Szatanie, który zasiał ziarno wątpliwości, czy można ufać Bogu. Pierwsze słowa szatana brzmiały: "Czy Bóg rzeczywiście powiedział...?".

Wypowiedziane czy nie, to przekonanie, że Bogu nie można ufać, a Jego Słowo jest podejrzane, od tamtego czasu jest stałym elementem w relacji człowieka z Bogiem.

Gnostycy nie byli wyjątkiem - wręcz przeciwnie, są tego najlepszym przykładem. Gnostycy ufają sobie samym, a nie ufają Bogu, co czyni ich anty-Bogami i nie można im nigdy ufać. To właśnie ta koncepcja jest podstawą odwołania się tajnych stowarzyszeń do ludzi światowych i słabych w wierze i umyśle. Nasze drugie nagranie wideo omawia niektóre ze sposobów, w jakie tajne stowarzyszenia udowadniają, że nie kochasz Boga i że jesteś w goryczy zła, jeśli odrzucisz to ostrzeżenie.

"Kluczowym zagadnieniem Biblii jest to, czy poddajemy się Bożym rządom, czy też próbujemy tworzyć rządy w oparciu o nasze własne wyobrażenie o tym, co jest dobre lub co działa. Boża droga prowadzi do życia wiecznego, ale wiąże się z obowiązkiem podporządkowania się Bogu. Wymaga to przestrzegania wszystkich Jego przykazań i przezwyciężania naszych ludzkich słabości, które nie są w stanie sprostać tym wymaganiom. Szatan natomiast stara się nas przekonać, abyśmy robili swoje i uzurpowali sobie prawo do określania właściwego życia. Zachęca nas, abyśmy zostali oświeceni, aby otworzyły się nam oczy, poprzez zwątpienie w Boga i odrzucenie Jego drogi".

Kain może być postrzegany jako twórca pierwszego tajnego stowarzyszenia w tym sensie, że ukrył swoją zbrodnię zabójstwa w celu zabrania dóbr swojego brata, ponieważ był o niego zazdrosny, gdyż Bóg uhonorował Abla, a nie jego.

Dlaczego tak się stało, wyjaśnia Biblia w Liście do Hebrajczyków 11,4: "Przez wiarę Abel złożył Bogu ofiarę doskonalszą niż Kain, przez co uzyskał świadectwo, że jest sprawiedliwy, a Bóg zaświadczył o jego darach: Jeśli jednak Bóg miał szacunek dla ofiary Abla, a nie Kaina, możemy logicznie założyć, że Kain nie złożył ofiary w sposób dany przez Boga lub nie był we właściwym stanie serca i umysłu, podczas gdy Abel złożył ofiarę, co oznacza, że Kain złożył ofiarę dla własnej korzyści, a nie dla posłuszeństwa słowom Boga.

Patrząc na historię Lamecha, można odnieść wrażenie, że jego żony mogły złożyć przysięgę milczenia w sprawie zabójstwa tego młodego człowieka, a zatem mógł to być jakiś rodzaj spisku. Zastanawiałem się, czy ta sama myśl odnosi się do Kaina i jego sytuacji, ponieważ wyrok wydany przez Pana, gdyby ktoś przyszedł po nich, aby ich zabić, oznacza, że ich historie były bardziej podobne niż wymienione.

Inne lektury, tłumaczone z innych języków i starszych pism, nasunęły mi myśl, że tak właśnie może być, co oznacza, że pierwsze tajne stowarzyszenia zostały stworzone przez człowieka, aby ukryć niecny czyn, jakim jest morderstwo z zimną krwią dla zysku.

Wiele z nich tak właśnie działa, a historia jest ich pełna. W rezultacie tajne stowarzyszenie jest jedną z najstarszych konstrukcji stworzonych przez człowieka (lub Szatana!) i wyprzedza większość historii pisanej, sięgając nawet czasów tuż po upadku człowieka z raju w Edenie. I nigdy nie były one organizowane dla dobra dzieci Bożych, lecz dla korzyści samych zainteresowanych.
Kościół katolicki powiedział o tajnych stowarzyszeniach, że "osąd Kościoła na temat tajnych stowarzyszeń związanych przysięgą został jasno wyrażony w dokumentach papieskich". Masoneria została potępiona przez Klemensa XII w konstytucji z 28 kwietnia 1738 roku. Papież podkreśla w niej, że nie do przyjęcia są stowarzyszenia, które zobowiązują ludzi bez względu na wyznanie lub wyznających inną religię do przestrzegania systemu jedynie naturalnej sprawiedliwości, które dążą do celu, wiążąc swoich zwolenników tajnymi paktami pod ścisłą przysięgą, często pod najsurowszymi karami, i które knują przeciwko spokojowi państwa".  W tym konkretnym dokumencie omówiono także poglądy przywódców katolickich na temat masonów i innych tajnych stowarzyszeń.

Kościół luterański stwierdził: "Synod z przykrością zauważa, że wielu chrześcijan w tym kraju wmieszało się i nadal się miesza do tajnych stowarzyszeń, takich jak Odd Fellows, loże masońskie itp. Słowo Boże wyraźnie się temu sprzeciwia", jako jeden z głównych powodów podając, że "Ewangelia Mateusza 5:33-37 zabrania nam przysięgać na jakiekolwiek stworzenie Boże lub na jakąkolwiek rzecz w ogóle" oraz że "Ewangelia Mateusza 6:25-34 jest łamana przez kogoś, kto wstępuje do tych tajnych stowarzyszeń. Nie unikając bowiem ich towarzystwa ze względu na otrzymywane wsparcie fizyczne, oświadcza, że w potrzebie i śmierci nie zwraca się do swego Boga i żywiciela, lecz do ludzkiej wspólnoty i mamony".

Dla przypomnienia, wróć do mojego wyjaśnienia, dlaczego gnostycyzm nie pochodzi od Boga i że jest policzkiem wymierzonym w twarz naszego Stwórcy. Wydaje się to bardzo jasne, a religii, które zabraniają przynależności do jakiegokolwiek tajnego stowarzyszenia, jest o wiele więcej, niż mógłby pomieścić artykuł wielkości książki.  I to nie tylko w samym chrześcijaństwie, ale w wielu religiach na całym świecie.  Faktem pozostaje, że tajne stowarzyszenia i wiele bractw można określić jako kościoły same w sobie, a przynależność do nich jest sprzeczna z Bożymi przykazaniami.  Jeszcze gorsze jest to, co czynią one Dzieciom Bożym i całemu światu.

Czy kult jest religią, sektą lub tajnym stowarzyszeniem? Kult to "system wierzeń religijnych i rytuałów", podczas gdy sekta to "wyznanie religijne... wyznanie religijne... uważane za ekstremalne lub heretyckie" (definicje z Merriam-Webster) i mogą istnieć bardzo niejasne rozróżnienia, chociaż ogólnie możemy powiedzieć, że kult jest sektą, oddzielnym organem i zazwyczaj wersją lub "dialektem" jakiejś religii, podczas gdy tajne stowarzyszenie jest bardzo tajnym lub selektywnie tajnym klubem.

Nie popełniajcie błędu, że to, iż jakaś religia nie odpowiada waszym specyficznym ideałom, nie czyni jej automatycznie sektą, po prostu ma inne przekonania niż wy.

Co więcej, jeden kult jest religią innego, a jedna religia może być tajnym stowarzyszeniem innego, więc musimy kierować się zdrowym rozsądkiem przy określaniu, co jest czym, a i to często może być błędne. Ale jak zobaczymy, tajne stowarzyszenia często opierają się na własnej religii, a czasem ją tworzą lub ustanawiają, podobnie jak sekty.

Podobieństw jest naprawdę wiele, choć podstawową różnicą wydaje się być to, że kult ma przede wszystkim charakter religijny, podczas gdy tajne stowarzyszenie ma charakter polityczny lub (i) przestępczy (co sugeruje, że partie polityczne są powiązane zarówno z kultami, jak i tajnymi stowarzyszeniami).

A ponieważ tajne stowarzyszenia wywodzą się z religii i działają na podstawie wielu wersji zarządzania i mają tak wiele aspektów religii (lub dokładniej - kultów), granice mogą się bardzo zacierać. Z pewnością istnieją religie, które przez wielu uważane są za kulty, i to samo dotyczy tajnych stowarzyszeń.

Kulty i tajne stowarzyszenia mogą mieć odrębne, specyficzne, a nawet intonowane wierzenia, rytuały, ubiór, a nawet język, które są zdeterminowane przez ich własne, wewnętrzne wykorzystanie własnych pojęć. Tak, mają one wiele wspólnego.

Być może jedna z głównych różnic polega na tym, że religie i sekty mają rzeczy pozornie tajne, ale lepiej je zaklasyfikować jako święte, a nie tajne. Święte oznacza święte; nie "rzuca się pereł przed wieprze", jak mówi Biblia, i nie lekceważy się ani nie profanuje tego, co święte i uświęcone, publicznie lub z ukrycia odnosząc się do spraw świętych.

Tajemnice to rzeczy, które są zakazane z powodu szkody, jaką mogą wyrządzić tym, którzy je utajnili, jak na przykład zabicie "młodzieńca na szkodę Lamecha". Eucharystia i chrzest w Kościele katolickim i w innych Kościołach są święte, posiłek paschalny i prawa związane z osiągnięciem pełnoletności w tradycji żydowskiej (i w starożytnych obrzędach świątynnych), ustanowienie kapłana w religii buddyjskiej i tak dalej kwalifikują się jako święte i nie powinny być profanowane przez wspólne dyskusje.

Ale tajemnice w wielu kultach, stowarzyszeniach, bractwach itp. są karane śmiercią nie tylko własną, ale często całej rodziny, jak to widać w przypadku różnych zorganizowanych grup przestępczych i "mafii".

Ukryte lub tajne to nie to samo, co święte. To rozróżnienie jest bardzo widoczne w badaniach nad wielkimi tajnymi stowarzyszeniami, którymi zajmiemy się wkrótce.

Odgrywają one ogromną rolę w tym, czego jesteśmy świadkami w naszym świecie, i odgrywały w naszej historii oraz w historii wielu innych kultur, a my przyjrzymy się szczególnie tym, które mają na nas największy wpływ, ponieważ nasze istnienie może być zagrożone przez ostatnie wydarzenia spowodowane przez te tajne stowarzyszenia i ich związek z proroctwami.

**Source

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz