niedziela, 5 maja 2019

Czym jest masaż Shiatsu?



Wszelkie formy terapii manualnych – w tym masaż – mogą przynieść ogromne korzyści naszemu samopoczuciu i zdrowiu ogólnemu. Jednym z typów masażu jest Shiatsu – japońska praktyka, stosowana od tysięcy lat.
Czym jest masaż Shiatsu?

Shiatsu jest manualną terapią fizyczną, która skupia się na wspieraniu i zwiększeniu naturalnej zdolności organizmu do uzdrawiania i zachowania równowagi. Masaż ten ma za zadanie poprawić nasze zdrowie ogólne, a więc wpłynąć pozytywnie na fizyczne, emocjonalne i psychiczne aspekty. Wykorzystywany jest często w ramach terapii prewencyjnej lub jako uzupełnienie konwencjonalnych metod leczenia.

Jak twierdzi wielu ekspertów, Shiatsu wyewoluowało z anmy, czyli tradycyjnej formy japońskiego masażu, którą w 1320 roku stworzył Akashi Kan Ichi. Niektóre źródła podają jednak, że Shiatsu ma tysiące lat i wywodzi się z Chin.

Za „wynalazcę” nowoczesnej formy Shiatsu uważa się Tokujiro Namikoshi (1905-2000), który uczył się tej sztuki w celu złagodzenia objawów reumatoidalnego zapalenia stawów u swojej matki. W 1940 roku założył Japan Shiatsu College i do dziś uważany jest za tego, który uczynił z Shiatsu niezależną metodę terapeutyczną w Japonii.

Shiatsu to z japońskiego „ucisk palcem”, co odnosi się do sposobów wykonywania tego masażu. Praktycy do jego wykonania mogą wykorzystać jednak również: dłonie, łokcie, kolana czy stopy.

czytaj dalej >>





 

 


Krótka prezentacja wyników

Kiedy rozpoczynaliśmy poniższe analizy, od metagenomicznych przez chemiczne, mieliśmy wiele pytań i poszukiwaliśmy jedynie odpowiedzi na nie… Po uzyskaniu tych pierwszych wyników narosło jeszcze więcej pytań, ale i obaw! Analiza jakościowa i ilościowa składników organicznych jest niezwykle ważna w dziedzinie farmakologii, ponieważ potencjalne problemy związane z bezpieczeństwem wynikają z nowych metod produkcji leków biologicznych oraz ze złożonych strukturalnych i biologicznych cech tych produktów.

W Infanrix Hexa znaleźliśmy: 
  • zanieczyszczenia chemiczne powstałe w procesie produkcji lub w wyniku skażenia krzyżowego innymi liniami produkcyjnymi;
  • toksyny chemiczne;
  • toksyny pochodzące z peptydów bakteryjnych;
  • nierozpuszczalne i nie ulegające rozkładowi makromolekuły, które reagują na próby białkowe i nie zostały rozpoznane w żadnej bazie danych rejestrującej białka; 

Nie znaleźliśmy: 
  • antygenów białkowych: toksoidu błoniczego, tężcowego i krztuścowego, wirusowego zapalenia wątroby typu B, haemophilius influenzae typu B, poliomyelitis typu 1,2,3;
  • formaldehydu i glutaraldehydu, fenoksyetanolu i pozostałości antybiotyków wymienionych w składzie;
czytaj dalej >>
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz