...
Wielki filozof Platon, jeden z najwybitniejszych umysłów w historii ludzkości, został wyśmiany przez współczesnych mu pod koniec kariery. Jego rozczarowanie było tak wielkie, że postanowił nie dokończyć drugiej z trzech opowiadań na ten temat, a nawet nie zacząć pisać trzeciej historii. Dlaczego Grecy, ludzie przyzwyczajeni do słuchania różnych opowieści, często w nie wierzących, szydzili nie mniej niż wielki Platon?
...
Cóż, w dialogu „Timaeus” i w częściowym dialogu „Krizia” (który pozostał niedokończony) Platon odnosi, że niektórzy „tajemniczni egipscy księża” z miasta Sais, opowiedzieli słynnemu ateńskiemu mężowi stanu Solonowi (638 p.n.e. Platon (428 p.n.e. - 348 p.n.e.), około 200 lat później otrzymał tę historię w okrągły sposób i wykorzystał ją jako jedno ze źródeł, z których wyciągał swoją I jak na razie nic dziwnego.
...
Na tym koncie Platon mówi wiele rzeczy. Mówi między innymi o istnieniu „Wielkiej Wyspy” w pobliżu „Filarów Herkulesa”. Nazywa to "Atlantydą" lub "Krainą Atlasu". Grecy swoich czasów wiedzieli, że ponad 40 lat przed Platonem słynny historyk Herodotus (484 p.n.e. - 430 p.n.e.) nazwał pasmo górskie obecnego Maroka nazwą „Atlas” w swoich „Historiach”. Nawiasem mówiąc, do dziś nosi to imię: Góry Atlas. Dla ówczesnego Greka nazwa „Atlantyda” lub „Kraina Atlasu” wskazywała na ziemię, która była najwyraźniej położona u podnóża góry Atlas. Ale wszyscy wiedzieli, że u podnóża Atlasu nie ma "wielkiej wyspy".
...
Platon, cytując „tajemniczych księży egipskich”, twierdził, że wyspa ta istniała 9 000 lat przed Solonem, a więc 11 500 lat temu. I w tym momencie wybuchł śmiech jego przeciwników. I przez około 2000 lat ludzie śmiali się z twierdzeń Platona o Atlantydzie.
…
Nie znajdując żadnej „Wielkiej Wyspy” w pobliżu góry Atlas, różni współcześni pisarze „umieścili” ją prawie wszędzie: niektórzy na Sardynii, niektórzy w Irlandii, niektórzy na Kubie, niektórzy w In Uczciwe próby rozwiązania "misterium". Ale "Kraina Atlasu" zawsze pozostawała tam, gdzie Platon nam mówił, że będzie. W rzeczywistości kilka lat temu mały, maleńki metalowy obiekt, japoński satelita PALSAR, oddał sprawiedliwość słynnemu greckiemu filozofowi. Kimkolwiek byli "tajemni egipscy kapłani", którzy powiedzieli Solonowi (a przez niego Platon), że niedaleko gór Atlasu, w Krainie Atlasu (lub Atlantydy) jest ogromna wyspa, mieli rację.
...
Artykuł w czasopiśmie „Nature”, z dnia 10 listopada 2015 r. zatytułowany „Afrykańskie okresy wilgotne wywołały reaktywację dużego systemu rzecznego w Saharze Zachodniej”, Skonieczny i inni, mówi o „dużym układzie rzecznym w Saharze Zachodniej, czerpiącym swoje źródła z płaskowyżu Hoggar i południowych gór Atlas w Algierii. Ta tak zwana dolina rzeki Tamanrasset została opisana jako możliwy rozległy i starożytny system rzeczny”. Artykuł przechodzi w szczegóły z geologicznego punktu widzenia. W kilku słowach możemy powiedzieć, że PALSAR odkrył gigantyczną mega rzekę, teraz wyschniętą, która zaczęła się w górach Atlas i przecinała cały północno-zachodni zakątek Afryki, płynąc do dzisiejszej Mauretanii. (Załączamy zdjęcie tej mega rzeki, zgodnie z opracowaniem wykonanym przez badaczy).
...
„Dolina rzeki” Tamanrasset ma około 90 km szerokości. Ujście tej mega-rzeki, teraz położonej pod morzem, miało szerokość 400 km (!!! ) To był "potwór" porównywalny do Amazonki, tak duży, że w kilku miejscach jest nie do odróżnienia od morza. Oznacza to, że rzeka Tamanrasset może osiągnąć podobną szerokość od wybrzeża do wybrzeża. Możemy sobie wyobrazić obserwatora na poziomie ziemi. Skąd wiedziałby, że to rzeka, albo morze, gdyby przeciwległe wybrzeże było 90 km dalej? Oprócz zasolenia wody, nic (ale nie wiemy, czy ludzie dawnych czasów zrozumieliby tę różnicę). To większy dystans niż Cieśnina Messyńska i Cieśnina Gibraltarska razem wzięte.
...
Kiedy płynęła mega-rzeka Tamanrasett, w OSTATNIM AFRYKAŃSKIM OKRESIE WILGO (od około 14,500 do 7000 lat temu, ze śladami do 5 500 lat temu), z wyjątkiem małego kawałka na północno-wschodzie, „Kraina Atlasu”, lub „Atlantydy”, czyli terytoriów na południe od góry Atlas, były naprawdę wyspą. Na północy otaczało go Morze Śródziemne. Na zachodzie otoczył go Ocean Atlantycki. Na południe otoczyła mega rzeka Tamanrasset. Na wschodzie niemal całkowicie otoczona tą samą rzeką, z wyjątkiem małego kawałka utworzonego przez pasmo górskie Atlas. Czy ta ziemia naprawdę można nazwać "wyspą"? W greckim sensie odpowiedź brzmi „TAK”.
...
Wszyscy wiemy, czym jest Peloponez, jeden z najważniejszych obszarów Grecji. Cóż, Peloponez ma dokładnie taką samą konformację geograficzną jak "Kraina Atlasu". Jest to „prawie wyspa”, przywiązana do kontynentu przez mały „istmus”. Co oznacza termin Peloponez? Słowo to pochodzi z greckiego Πέλ ς νῆσ (Pelopos Nesos), oznaczającego „Wyspa Pelopsa”. To niepodważalny dowód, że dla Greków dawnych czasów „quasi-wyspa” jak Peloponez można uznać za νῆσ, lub „wyspę”. Nic dziwnego wtedy, że Solon, a po nim Platon, zwany „quasi-wyspą” góry Atlas, czyli Atlantydą, z νῆσ, lub NESOS, terminem, który MY tłumaczymy jako wyspa w nowoczesnym tego słowa znaczeniu.
...
Czy to naprawdę była Wyspa Atlantydy? Tej "prawie wyspy" nie można uznać za "Atlantydę", dopóki nie przejdzie "Dowodu kręgów". O czym mówimy? Platon na swoim koncie pisze, że w okolicach wyspy Atlantis znajdowały się dwie unikalne struktury. Według historii jedna z tych naturalnych struktur geologicznych została stworzona bezpośrednio przez Posejdona, dlatego nazywamy ją "Wyspą Posejdona". Był to kopiec centralny, wokół którego znajdowały się 3 pierścienie morza i 2 pierścienie lądu, doskonale koncentryczne. Nic nie mówi się o jego rozmiarze. Mówi się, że był "święty", niedostępny i niezamieszkany.
...
Drugą konstrukcję, na której ludzie zbudowali miasto, możemy nazwać "Wyspą Metropolis". Była to naturalna struktura geologiczna, która bardzo przypominała poprzednią, ale w tym przypadku podane są jej pomiary. Była tam centralna płaska wyspa o szerokości około 900 metrów, następnie 3 pierścienie morza i 2 lądu, doskonale koncentryczne. Całkowita szerokość wynosiła około 5 kilometrów. Wokół tej naturalnej struktury geologicznej (w której mieszkał król i szlachta) rozciągnęło się miasto Atlantyda.
...
Jakie są szanse na znalezienie w pobliżu ścieżki starożytnej rzeki Tamanrasett nie JEDNEJ, ale DWIE naturalnych struktur geologicznych utworzonych przez koncentryczne pierścienie, z których jedna musi mieć 5 kilometrów szerokości i mieć rodzaj centralnej wyspy szerokości 900 metrów? Powiecie "żadne! " Cóż, jak mówi nam w książce "Atlantyda 2021 - Zagubiony kontynent odkryty", po raz kolejny dzięki satelitom te dwie konstrukcje zostały odkryte wzdłuż ścieżki rzeki Tamanrasset. Proponujemy je na obrazku załączonym do tego posta.
...
Pierwsza naturalna struktura geologiczna nazywana jest Kopułą Semsiyat. Znajduje się na płaskowyżu Chinguetti, na pustyni Mauretańskiej, na 21° 0' szerokości geograficznej północnej i 11° 05' długości geograficznej zachodniej. Jego pomiary są dokładnie te, jakie podał Platon dla „Wyspy Metropolii”. Jego maksymalna szerokość wynosi dokładnie 5 kilometrów. W centrum znajduje się formacja o szerokości dokładnie 900 do 100 metrów, wielkości „centralnej wyspy” Metropolii Atlantydy. Można też ujrzeć drugie wewnętrzne koło, dokładnie takie rozmiary opisane przez Platona.
...
Druga konstrukcja nazywa się „Richat Structure” i znajduje się około 20 kilometrów stąd. Ma około 40 kilometrów szerokości i składa się z centralnego obszaru, z którego odchodzi seria „kręgów skalnych”. Istnieją wyraźne pozostałości wskazujące, że było to kiedyś jezioro, z którego wyłoniły się „pierścienie ziemi”. To doskonała reprezentacja „Wyspy Posejdona” opisanej przez Platona.
...
Dziś satelity zmapowały całą powierzchnię Ziemi. Nie ma innych podobnych struktur na Ziemi, które miałyby takie pomiary lub cechy. Są "wyjątkowe". Tak więc dopóki na całym świecie nie odkryje czegoś podobnego, bazując na wszystkich dowodach dostarczonych przez najnowszą technologię, możemy powiedzieć, że naprawdę znaleźliśmy ląd opisany przez Platona: Atlantis.
...
Tak więc "tajemniczni egipscy kapłani" nie okłamali Solona, a w konsekwencji Platona, kiedy powiedzieli mu, że u podnóża góry Atlas, około 11 500 lat temu, była "Wielka Wyspa". Ale to budzi inne ważne pytania: skąd oni o tym wiedzieli? Jaka cywilizacja była świadoma wydarzeń, które miały miejsce między 14,500 a 7000 lat temu? Czy ta część Afryki kiedykolwiek zatonęła? A jaki związek ma „Atlantyda” z Nan Madol i „Zatopionym kontynentem” Sundaland i Sahuland, odkrytym niedawno przez badaczy? A przede wszystkim gdzie się podziali mieszkańcy tych regionów?
...
Więcej informacji znajdziecie w książce:
„ATLANTIS 2021 – ODKRYTY KONTYNENT ODKRYTY”,
…
Książkę można znaleźć pod poniższym linkiem:
...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz